Veliki pad u drugom poluvremenu donio Nexeu poraz u Novom Sadu

Branimir Korać • utorak, 12.12.2017.

Rukometaši Nexea upisali su poraz u 11. kolu SEHA lige na gostovanju kod Vojvodine koja je bila bolja s 29:28. U drugom susretu Metalurg je bio uvjerljiv protiv Dinama iz Pančeva...

Rukometaši Nexea podbacili su na gostovanju u Novom Sadu gdje su igrali protiv posljednjeplasirane Vojvodine i poklonili joj pobjedu. Loše odrađenim drugim poluvremenom omogućili su domaćinu povratak u utakmicu te na kraju i pobjedu 29:28.

Još u 35. minuti Nexe je imao utakmicu potpuno pod kontrolom, vodio je 17:12, a onda je krenuo pad. Domaćin se počeo dizati te vrlo brzo došao do minimalnog zaostatka i poravnanja. U završnicu je ušao u boljem stanju te je na kraju uzeo i pobjedu.

Ovim porazom Našičani su se bodovno izjednačili s Vojvodinom te drže pretposljednju poziciju sa šest bodova i jedina su momčad u ligi sa samo jednom pobjedom.

Domaćina je do pobjede predvodio Milan Jovanović s devet golova, a kod Nexea 11 je zabio Vedran Zrnić dok je pet dodao Marko Buvinić.

Metalurg je na svom parketu rutinski slavo protiv Dinama iz Pančeva 33:25. U visokoj pobjedi Metalurga sjajan je bio Halil Jaganjac s deset golova dok je sedam dodao Filip Kuzmanovski. Ante Tokić zabio je dva gola.