Appelgren s 20 obrana uništio Füchse, tri gola Mandalinića

Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.12.2017.

Rhein-Neckar Löwen preuzeo je vodeću poziciju na ljestvici njemačkog prvenstva nakon što je u derbiju pregazio Füchse iz Berlina...

U derbiju 17. kola Bundeslige Rhein Neckar Löwen ugostio je Füchse iz Berlina i nanio mu vrlo težak poraz. Löwen je slavio s 37:23 i smijenio je berlinsku momčad s vrha ljestvice. Odličan nastup domaćina od početka susreta, gosti su bili posve nemoćni, vrlo raspoložen bio je Mikael Appelgren koji je s 20 obrana frustrirao šutere gostiju.

Već do poluvremena sve je bilo jasno, domaćin je stvorio visoku razliku, a obeshrabreni gosti u nastavku susreta još više su potonuli i doživjeli potpuni potop.

Gudjon Valur Sigurdsson postigao je deset golova, Andy Schmid sedam, Hendrik Pekeler šest, a Mads Mensah Larsen pet. Kod gostiju Fabian Wiede postigao je sedam golova, Mattias Zachrisson pet, a Stipe Mandalinić tri. Jakov Gojun, Drago Vuković i Marko Kopljar nisu se upisali među strijelce.

Kiel je na svom parketu svladao Minden 30:27 i tako upisao treću pobjedu u nizu. Domaćin se odvojio početkom drugog dijela i do kraja susreta rutinski je odradio posao. Domagoj Duvnjak ovaj put nije bio među strijelcima, imao je četiri neuspješna pokušaja, ali i četiri asistencije.

Kiel su predvodili s po pet golova Niclas Ekberg i Lukas Nilsson, a kod Mindena četiri gola postigao je Christoffer Rambo.

Lübbecke ostaje na dnu ljestvice nakon što je upisao novi poraz i to na svom parketu protiv Lemga 25:22. Tim Hornke i Tim Suton s po sedam golova predvodili su goste, a kod domaćina Jens Bechtloff zabio je šest. Luka Raković bio je strijelac tri puta, a Ante Kaleb jednom.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713