Zrinjski bez većih problema do pobjede protiv Splita

Petar Jenjić • četvrtak, 04.01.2018.

Košarkaši Splita upisali su sedmi poraz u Drugoj ABA ligi, Žuti su bez pravog otpora poraženi na gostovanju kod Zrinjskog rezultatom 85:75 koji je tako stigao do četvrte uzastopne pobjede...

Zrinjski na svom terenu nije imao prevelikih problema protiv košarkaša Splita, upisavši tako sedmu prvenstvenu pobjedu, a četvrtu uzastopnu. Slavio je rezultatom 85:75 i tak nanio gostujućoj momčadi sedmi poraz ove sezone.

Split je vodio tek u nekoliko navrata tijekom prvih par minuta, a kada je Zrinjski preuzeo vodstvo više ga nije ispuštao. U samoj završnici prve četvrtine došao je i do prve dvoznamenkaste prednosti (27:17). Početkom druge četvrtine gosti su došli na minus četiri (29:25), no domaćin je imao odgovor, vraćajući se na značajniju razliku.

Drugo poluvrijeme nije donijelo željenu promjenu na rezultatu, barem što se tiče Splita. Žuti su se koliko toliko držali tijekom treće četvrtine, no u posljednjih deset minuta potpuno su pali, Zrinjski je došao i do 20 poena viška te mirno zaključio susret u svoju korist.

Domaćina je do pobjede predvodio Vedran Princ s 25 poena i pet asistencija, dok je Marko Ramljak dodao 17 koševa, šest skokova i pet asistencija. Mateo Kedžo s 18 koševa i Pavle Marčinković s 13 poena bili su najbolji kod Splita.