Ne ide niti protiv drugoligaša: Kovačić i društvo samo remizirali protiv Numancije

Sportnet • srijeda, 10.01.2018.

U uzvratnim utakmicama osmine finala španjolskog Kupa kralja nikakvih iznenađenja nije bilo. Momčadi koje su slavile u prvim utakmicama prošle su dalje. Najzanimljivije je bilo u Villarrealu gdje je istoimeni domaćin unatoč pobjedi od 2:1, zbog gola u gostima, ispao od Leganesa...

PIŠE: Jan Šneler

Osim što je trenutno na odličnom devetom mjestu u španjolskoj La Ligi, Leganes ostvaruje odlične rezultate i u Kupu kralja. Iako su mnogi mislili kako je pobjeda u prvoj utakmici protiv favoriziranijeg Villarreala bila slučajna, nogometaši Leganes pokazali su kako su ozbiljan takmac.

Iako su bili tijekom cijele utakmice u podređenom položaju, pritisnuti u svoj šesnaesterac, gosti su prvi došli do vodstva. U 31. minuti El Zhar je zabio za 1:0 i time dodatno otežao posao Villarrealu. Napadali su konstantno domaći, međutim većeg uspjeha u prvom dijelu nisu imali.

Ipak, u 48. minuti, ranim golom nakon poluvremena Raba donosi izjednačenje i budi nadu domaćim navijačima da Villarreal može postići još barem dva gola u narednom periodu. Iako su imali dosta prilika, to se na njihovu žalost nije dogodilo. Ipak, u 89. minuti Čerišev je zabio za konačnih 2:1. Pirova pobjeda za Villarreal, dok Leganes ide u četvrtfinale.

Iako su izašli u sastavu u kojem će vrlo teško još koji puta izaći, sve ljubitelje Real Madrida može zabrinuti još jedan u nizu slabijih rezultata. Ipak, treba biti pošten pa reći kako Real i nije imao prevelikog motiva s obzirom na to da je u prvoj utakmici rutinski dobio Numanciju s 3:0.

Lucas Vazquez doveo je Real do ranog vodstva već u 10. minuti. Domaći su bili puno bolji te su imali nekoliko solidnih prilika, no pretkraj poluvremena Guillermo donosi izjednačenje Numanciji. U 59. minuti svojim drugim golom Lucas Vazquez vraća prednost Realu. Ulaskom Isca i Casemira u narednim minutama, mislilo se kako će Real doći i do još pokojeg pogotka te dobro zatvoriti sredinu terena. Ipak do toga nije došlo, a da stvar bude još i gora, u 82. minuti Guillermo je drugim golom postavio konačnih 2:2.

Real Madrid je prošao u četvrtfinale ukupnim rezultatom 5:2, a za madridsku momčad Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta. Luka Modrić kao i većina Realovih zvijezdi nije bio u konkurenciji za današnju utakmicu.

Nakon pobjede u prvoj utakmici protiv Formentere, Alaves je na svom terenu samo potvrdio prolazak dalje. U obje utakmice Alaves je bio bolja momčad i zasluženo prolazi dalje. Mreže su mirovale u prvom dijelu, a nakon deset minuta nastavka, Demirović dovodi domaće do vodstva. Potvrdu pobjede donio je Alfonso pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade te Alaves ukupnim rezultatom 5:1 prolazi dalje.