Sportnet • srijeda, 10.01.2018.

Poznati su svi sudionici polufinala francuskog Liga kupa. Uz Monaco koji je jučer slavio protiv Nice s 2:1, danas su među četiri najbolje ekipe prošli Rennes, PSG i Montpellier. Pobjednik Liga kupa ostvaruje plasman u 2. kolo kvalifikacija za Europsku ligu sljedeće sezone...

PIŠE: Jan Šneler

Iznimno uzbudljiva bila je utakmice na sjeverozapadu Francuske između domaćina Rennesa i Toulousea. Rennes je došao do vodstva u 21. minuti. Vratar Toulousea htio je izbiti rukom jednu loptu međutim pogodio je točno suigrača Yagoa od čije noge se onda odbila u mrežu.

Nesretni Toulouse ipak je došao do izjednačenja u 40. minuti. Gradel je obavio većinu posla, lijepo prošao po lijevoj strani i dodao povratnu loptu za Syllu koji u skladu s prezimenom silovito zabija. Veselje gostiju ipak nije dugo trajalo jer je već dvije minute kasnije, Bourigeaud iskoristio očajnu reakciju obrane gostiju i s par metara postigao gol.

U 63. minuti ponovno Toulouse dolazi do izjednačenja. Na jedan ubačaj s lijeve strane, Diop je lijepo dotrčao i glavom pucao, no njegov udarac pogodio je samo stativu. Ipak, lopta se odbila točno na nogu Sanogoa koji je bez problema zabio za 2:2. Na žalost gostiju, sreća danas Rennesu nije okrenula leđa. U 86. minuti, Bourigeaud je pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, lopta je pogodila nekog u živom zidu te došla točno do Hunoua a ovaj s par metara nije mogao promašiti.

Na samome kraju, u trećoj minuti nadoknade, nakon još jedne prilično smiješne reakcije obrane i golmana gostiju, Hunou je potvrdio pobjedu Rennesa i postavio konačnih 4:2.

U prilično jakom sastavu PSG je istrčao u gostima kod Amiensa. Iako im je ovaj trofej vjerojatno najmanje zanimljiv od svih koje love ove sezone, Parižani sigurno žele i peti put zaredom osvojiti Liga kup.

PSG je dominirao terenom i bilo je vidljivo kako su nemjerljivo kvalitetnija momčad od Amiensa. Ipak, prilike su se nizale, no pogodaka nije bilo. Amiens je imao nekoliko solidnih izleta prema naprijed, međutim obrana i Trapp na golu vrlo su se lako obračunali s tim pokušajima. Svaka dilema oko šansi domaćih razriješena je u 34. minuti kada je zbog rušenja Mbappea, vratar Amiensa Gurtner dobio direktni crveni karton.

Unatoč igraču više PSG niti tada nije došao do pogotka. Ipak, u 53. minuti, Neymar pada u šesnaestercu i sudac Rainville opravdano dosuđuje kazneni udarac. Nije se radilo o čvrstom startu ali vidljivo je iz ponovljenih snimaka kako je Neymar bio sapleten. Brazilac je sam odlučio i realizirati penal te doveo Parižane u vodstvo. Bilo je jasno kako Amiens čeka nemoguća misija, a sve dileme razriješio je Rabiot pogotkom glavom u 78. minuti postavivši konačnih 2:0.

U golovima oskudnoj utakmici, Montpellier je bio bolji od Angersa. U oba dijela, gosti su bili puno bolji od domaćih nogometaša no jedini pogodak na utakmici došao je tek na samom kraju susreta. U 86. minuti, Mbenza je zabio pobjednički gol i odveo Montpellier u polufinale Liga kupa. Mateo Pavlović kod domaćina odigrao je svih 90 minuta.