Euro 2018., skupina D, 1. kolo, 13.01.2018, 18:15 h
Španjolska 32:15 Češka
Češka

Španjolci bez milosti za skromne Čehe, vrlo visoka pobjeda Riberinih izabranika

Branimir Korać • subota, 13.01.2018.

U potpuno neravnopravnom dvoboju u Varaždinu, Španjolska je u prvom susretu skupine D igrala protiv Češke i upisala vrlo visoku pobjedu 32:15...

Nikakve šanse Česi nisu imali protiv koncentriranih Španjolaca. Kada u rukometnom susretu skupite čak 24 izgubljene lopte, a protivnik ih ima samo tri, onda je jasno da jedino možete očekivati težak poraz.

To se Česima i dogodilo, od početka susreta za njih prejaki Španjolci potpuno su dominirali i lako stekli visoku prednost. Već u prvih 20 minuta Česi su izgubili čak deset lopti, a to je samo omogućilo Španjolskoj da se potpuno odvoji i mirno odrađuje nastavak susreta.

Od samog starta Španjolska je bila u vodstvu, povela je 2:0 golovima Aguinagaldea i Balaguera te Španjolska nijednom do kraja susreta nije dopustila Češkoj barem da dođe do poravnanja.

Posljednji put Česi su imali priključak u 12. minuti kada je Stanislav Kasparek smanjio na 5:4 nakon čega kreće serija Španjolske 4:0 za odvajanje na 9:4.

Do odlaska na odmor ta je prednost dodatno porasla i Španjolci su na odmoru vodili s lijepih 16:9.

U nastavku susreta ništa se nije promijenilo, Španjolska je nastavila podizati prednost, u 42. minuti dostigla je dvoznamenkastu razliku, a do kraja susreta odjurila je na vrlo visokih 17 razlike.

Ogromna razlika u kvaliteti između ove dvije reprezentacije i potpuno zasluženo slavlje Španjolske koja potvrđuje kandidaturu za najviši plasman.

Predvodili su je s po pet golova Valero Rivera, Raul Entrerrios i Ferran Sole. Česi su uputili nevjerojatno malo udaraca u okvir gola, njih samo 24, a najučinkovitiji bio je Stanislav Kasparek s pet golova.