Euro 2018., skupina C, 1. kolo, 13.01.2018, 19:30 h
Sjeverna Makedonija 25:24 Slovenija
Slovenija

Drama u Areni: Makedonci u vrlo dobrom susretu svladali Slovence!

Branimir Korać • subota, 13.01.2018.

Makedonija je stigla do velike pobjede slaveći u prvom kolu skupine C protiv Slovenije 25:24. Dramatičan dvoboj do posljednjih trenutaka otišao je na stranu borbenih i vrlo dobrih Makedonaca...

Odlična druga utakmica u Areni, u odličnoj atmosferi koju su stvorili navijači Makedonije i Slovenije i na kraju dramatična završnica koja je otišla na stranu Makedonaca.

Kao što smo i upozoravali prije Prvenstva, Makedonija je vrlo opasna, bolja nego na prošlim natjecanjima, a Slovenija ima dosta problema s ozljedama ključnih igrača. Na kraju je Vujovića to i skupo koštalo, nije uspio pronaći sedmorku koja bi slomila otpor odličnih Makedonaca. Nije pomogao niti sjajan dan Matevža Skoka koji je odradio svih 60 minuta.

Slovenija je bolje otvorila utakmicu i odvojila se na 5:2 te prednost od tri pogotka uredno održavala sve do posljednje tri minute prvog dijela.

Završnicu su bolje odradili Makedonci koji golovima Kirila Lazarova, Nemanje Pribaka i Filipa Talevskog poravnavaju na odmoru na 11:11.

Nastavili su u istom ritmu i u drugom poluvremenu u koje kreću serijom 4:0 što daje ukupnih 7:0 i 15:11 te Sloveniju iz odlične pozicije dovodi u probleme. Sjajno je u to vrijeme branio rezervni makedonski vratar Mitrevski.

Slovenija se nije predala, nošena bučnim navijačlima do sredine prvog dijela uspjela je doći do poravnanja te se do same završnice igralo praktički gol na gol s čestim izmjenama vodstva.

Pet minuta prije kraja Blaž Janc doveo je Sloveniju u vodstvo 25:24, nakon toga Kiril i Filip Lazarov rade preokret i Makedonija do kraja susreta čuva prednost.

Kod Makedonije Dejan Manaskov bio je najefikasniji s osam golova, a sedam je dodao Kiro Lazarov dok je najefikasniji kod Slovenije s četiri gola bio Žiga Mlakar. Matevž Skok upisao je 14 obrana.

Za kraj, EHF je po nekom samo njemu znanom ključu za igrača utakmice izabrao Mihu Zarabeca.