Branimir Korać • subota, 13.01.2018.

Odigrani su susreti 23. kola francuske Ligue 1, a Danijel Subašić i Ivan Santini nisu uspjeli upisati pobjedu. Subašić je s Monacom remizirao u Montpellieru, a Santini je doma poražen od Lillea...

Serija pobjeda Monaca prekinuta je na gostovanju kod Montpelliera gdje je odigrao bez pogodaka. Očekivano teška utakmica za klub iz Monte Carla kod vrlo tvrde momčadi koja ima najbolju obranu lige, ali i jedan od najlošijih napada. Na kraju je završilo neodlučeno što je možda i najrealniji ishod.

Subašić je odradio cijelu utakmicu u gostujućem sastavu noseći kapetansku traku.

Vrlo uvjerljiv bio je Marseille koji je u gostima svladao Rennes s 3:0. U konačnici zaslužena pobjeda gostiju koji su bili bolji protivnik i to su konkretizirali na travnjaku.

U 27. minuti imali su prvu veliku priliku za vodstvo kada je dosuđen kazneni udarac, ali Florian Thauvin nije bio uspješan. Ipak do odlaska na odmor Marseille dolazi do uvjerljivih 2:0 golovima Germaina i Sansona. U drugom dijelu gosti su uspješno kontrolirali dvoboj, a Thauvin je u 82. minuti stavio točku na i.

U dvoboju dvije momčadi koje su u potpuno suprotnoj formi, Nice je dobila Amiens s 1:0. Zaslužena i očekivana pobjeda za Nicu kojoj je bio dovoljan jedan pogodak za sva tri boda. Postigao ga je u 66. minuti Pierre Lees Melou na dodavanje Saint-Maximina.

Posljednjeplasirani Metz polako se budi i posljednja četiri kola ne zna za poraz. U tom razdoblju osvojio je osam bodova, dvostruko više nego u prvih 16 kola ukupno. Na gostovanju kod Dijona bio je na rubu poraza, ali se ipak izvukao. Domaćin je poveo već u 29. sekundi susreta preko Julija Tavaresa i tu je prednost držao skroz do samog kraja. Međutim u 89. minuti Metz dolazi do poravnanja preko Nolana Rouxa i odnosi vrijedan bod.

Domaći poraz ubilježio je Ivan Santini koji je odradio svih 90 minuta u dresu Caena, a uspješniji je bio Lille koji je odnio pobjedu 1:0. Nicolas Pepe u 43. minuti zabio je za goste da bi minutu kasnije domaći vratar Remy Vercoutre zaradio izravni crveni karton zbog sukoba s gostujućim igračima koji su slavili pogodak. Nakon sedam minuta igre u drugom dijelu isključen je i na drugoj strani Ballo Toure pa su momčadi do kraja bile brojčano poravnate.

Do gostujuće pobjede stigao je Bordeaux koji je s 1:0 bio bolji od Troyesa. Sve je moglo završiti drugačije da je Saif-Eddine Khaoui realizirao kazneni udarac, no Benoit Costil bio je uspješniji što je Costilu četvrti obranjeni penal od zadnjih pet koji su dosuđeni protiv Bordeauxa. Tri minute nakon toga Gaetan Laborde zabija za pobjedu Bordeauxa.