Sportnet • ponedjeljak, 15.01.2018.

U najzanimljivijoj utakmici 20. kola, Nantes je ugostio Paris Saint Germain. Domaćin igra dobar nogomet ove sezone, nakon 20 odigranih kola, nalazi se na sjajnom petom mjestu iako ima gol razliku 18:19. I večeras je momčad Claudija Ranierija uspjela ostaviti protivnike na malom broju golova. Ipak, na njihovu žalost, gosti ipak kući odnose tri boda.

PIŠE: Jan Šneler

Već u 12. minuti PSG je došao u vodstvo golom Di Marije. Potpuno nemoćan bio je vratar Nantesa i gosti su vrlo rano došli do željenog vodstva. Ohrabreni ranim golom, gosti su u potpunosti dominirali prvim dijelom, no mreže se više nisu tresle.

Početkom drugog dijela, Nantes je imao solidnu priliku no udarac Diega nije bio precizan. U 62. minuti Nantes je došao do izjednačujućeg gola, međutim sudac je poništio gol koji je postigao Sala iz nedozvoljene pozicije. Utakmicu je i dalje kontrolirao PSG te imao još nekoliko solidnih šansi, međutim niti Di Maria niti Mbappe nisu bili precizni.

U završnici utakmice, Diego je dobio drugi žuti karton i time ostavio posljednjih par minuta Nantes s igračem manje, a Rabiot je lijepo tukao u posljednjoj minuti no njegov udarac pogodio je stativu.

Utakmica u St. Etienneu mogla je možda i drugačije završiti da je jaki udarac Gradela na samom početku utakmice, ušao u mrežu umjesto što je pogodio stativu. Toulouse nije imao sreće u tim uvodnim minutama. Dobra utakmica razvila se vrlo brzo te su obje ekipe tražile priliku za pogodak. Do njega su prvi došli domaći.

Delort je napravio prekršaj šesnaestercu i sudac je pokazao na jedanaesterac. U 45. minuti, precizan s bijele točke bio je Berić. St. Etienne je u najboljem trenutku došao do vodstva koje nije ispuštao do kraja utakmice.

U drugom dijelu, prilika je bilo manje no u prvom, ali je svejedno Toulouse ponovno imao peh. U 85. minuti Jullien je postigao gol, no sudac je označio zaleđe. Već minutu kasnije, Diousse je postigao drugi gol za St. Etienne i donio svojoj momčadi važnu pobjedu za bijeg iz donjeg dijela tablice.

Veliko iznenađenje priredio je Angers u Lyonu. Gosti su već u 13. minuti, nakon prekršaja Morela dobili priliku za vodstvo iz jedanaesterca. Veliko slavlje gostima donio je preciznim šutom Ekambi. Imao je Ekambi još nekoliko prilika za potpuno dokrajčiti Lyon, no njegovi udarci nisu nalazili put do mreže.

Dugo je Angers držao vodstvo, no u 47. minuti Fekir donosi izjednačenje Lyonu. Što se utakmica bližila kraju, bilo je jasno kako Lyon ima više snage i kvalitete, no Angers unatoč silnom pritisku nije pokleknuo. U 84. minuti Tait je zaradio drugi žuti karton no njegova momčad uspjela je izboriti vrijedan remi.