Euro 2018., skupina A, 2. kolo, 14.01.2018, 20:30 h
Hrvatska 29:22 Island
Island

Fantastično drugo poluvrijeme Hrvatske za uvjerljivu pobjedu protiv Islanda!

Branimir Korać • nedjelja, 14.01.2018.

Hrvatska je upisala i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu! U Spaladium areni pao je Island s 29:22, Hrvatska je odradila briljantno drugo poluvrijeme i zasluženo visoko slavila!

Izuzetno bitna pobjeda Hrvatske. I bez Domagoja Duvnjaka lakoćom je u drugom dijelu slomila otpor vrlo neugodnog Islanda.

Od početka susreta vodila se velika bitka u Spaladium areni, Island se očekivano u prvom dijelu pokazao kao vrlo čvrst, dobar i neugodan protivnik. Ono što je Hrvatskoj nedostajalo da bi se malo odvojila, bile su obrane vratara, u prvih 30 minuta zabilježena je samo jedna i to Mirka Alilovića dok je na drugoj strani Björgvin Gustavsson bio na solidnijih šest.

Dugo su se reprezentacije izmjenjivale u vodstvu i nitko nije mogao do dva pogotka prednosti. Sve do serije Hrvatske 3:0 koja ju je odvela do 10:8, a ubrzo je bilo i 12:9 nakon lijepe akcije Čupića i gola s devet metara.

Imala je tu Hrvatska i napad za plus četiri, ali je Karačićev šut blokiran i umjesto odvajanja Island se vratio. Vrlo brzo bio je na 12:11 i na odmor se otišlo s tih samo jedan gol razlike.

Imala je Hrvatska 14:13, odlično su u vanjskoj liniji funkcionirali Luka Cindrić i Igor Karačić, obrana je bila solidna i u tih 30 minuta bilo je dovoljno za malu prednost.

Drugo poluvrijeme potpuno drugačija slika. Hrvatska je dobila Ivana Stevanovića, Cindrić je nastavio u napadu gdje je stao u prvom dijelu i Island je počeo sve više zaostajati.

Ključan je bio ulazak u drugi dio gdje je Stevanović s nekoliko obrana uz odličnu obranu Hrvatske općenito, pomogao u odvajanju. Napad je funkcionirao vrlo dobro i serijom 8:1 do 42. minute Hrvatska se odvojila na visokih 22:15.

Nastavak susreta protekao je u rutinskom održavanju prednosti, Islanđani jednostavno nisu mogli protiv razigrane Hrvatske niti pomisliti na neki čudesni povratak. Prednost je čak i rasla do najviših plus osam u dva navrata te je bilo pitanje samo s kolikom će Hrvatska razlikom slaviti.

Dobio je Červar u drugom dijelu i Marka Mamića koji je postigao četiri krasna gola i pokazao da se na njega može računati.

Nakon prvog dijela koji je protekao u izjednačenoj igri, Hrvatska je u drugom poluvremenu bila prava i na krilima igrača utakmice Luke Cindrića (sedam golova) i Ivana Stevanovića (sedam obrana), stigla je do vrijedne pobjede.

HRVATSKA - ISLAND 29:22 (14:13)

Hrvatska: Mirko Alilović (1 obrana), Ivan Stevanović (7 obrana), Igor Vori 1, Željko Musa, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 4, Zlatko Horvat, Ivan Čupić 2, Jakov Gojun, Stipe Mandalinić, Marko Mamić 4, Marko Kopljar 1, Luka Stepančić 4, Denis Buntić 2, Igor Karačić 4(1), Luka Cindrić 7

Island: Björgvin Pall Gustavsson (8 obrana), Agust Eli Bjorgvinsson (1 obrana), Bjarki Mar Elisson, Gudjon Valur Sigurdsson 1, Arnor Thor Gunnarsson 4(3), Arnor Atlason, Olafur Andres Gudmundsson 3, Aron Palmarsson 5, Ymir Örn Gislason, Janus Dadi Smarason 3, Runar Karason 2, Asgeir Örn Hallgrimsson, Omar Ingi Magnusson 3, Kari Kristjan Kristjansson, Arnar Freyr Arnarsson 1, Bjarki Mar Gunnarsson

Sedmerci: Hrvatska 1/2 (Horvat 0/1, Karačić 1/1), Island 3/3 (Gunnarsson 3/3)

Isključenja: Hrvatska 4 minute (Čupić, Gojun), Island

Tijek susreta: 1:0 Stepančić, 1:1 Palmarsson, 2:1 Karačić, 2:2 Gunnarsson (7m), 2:3 Magnusson, 3:3 Stepančić, 3:4 Palmarsson, 4:4 Štrlek, 5:4 Cindrić, 5:5 Magnusson, 6:5 Cindrić, 6:6 Arnarsson, 7:6 Stepančić, 7:7 Gunnarsson (7m), 7:8 Palmarsson, 8:8 Cindrić, 9:8 Štrlek, 10:8 Karačić, 10:9 Gudmundsson, 11:9 Karačić, 12:9 Čupić, 12:10 Smarason, 12:11 Gunnarsson, 13:11 Karačić (7m), 13:12 Magnusson, 14:12 Cindrić, 14:13 Gudmundsson

14:14 Smarason, 15:14 Stepančić, 16:14 Cindrić, 17:14 Štrlek, 18:14 Vori, 19:14 Cindrić, 19:15 Smarason, 20:15 Buntić, 21:15 Štrlek, 22:15 Buntić, 22:16 Gunnarsson (7m), 23:16 Mamić, 23:17 Sigurdsson, 24:17 Mamić, 24:18 Karason, 25:18 Mamić, 26:18 Čupić, 26:19 Palmarsson, 26:20 Karason, 27:20 Cindrić, 27:21 Gudmundsson, 28:21 Kopljar, 29:21 Mamić, 29:22 Palmarsson

Kraj, Hrvatska apsolutno zasluženo slavi! Igrač utakmice napokon pogođen - Luka Cindrić!

58. Posljednji su trenuci susreta, Hrvatska mirno privodi dvoboj kraju.

53. Ide Hrvatska i na najviših plus osam krasnim golom Čupića.

48. Sjajan ulazak Mamića i dva krasna gola!

46. Stevanović skida čistu kontru Sigurdssonu, Hrvatska mirno drži visokih 22:16! Pet obrana Stevanovića, to je ono što smo trebali.

42. Serija čak 8:1 Hrvatske! 22:15!

40. Hrvatska prvi put na plus šest, Islanđani mijenjaju vratara.

38. Ide Cindrić još jednom za 19:14!

37. Proradio je Stevanović, još jedna teška obrana!

36. Prva obrana Stevanovića i odmah gol Vorija za 18:14!

35. I plus tri! Štrlek iz kontre! 17:14!

34. Plus dva, naravno, Cindrić!

31. Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela, Hrvatska ima gol prednosti.

27. Propuštena prilika za plus četiri, pobjegao je Smarason i zabio, a Čupić još zaradio isključenje.

24. Ide Čupić sa srednjeg vanjskog, odličan skok šut, 12:9!

23. Drži Hrvatska plus dva, mogla je i na tri razlike.

22. Buntićeva odlična reakcija u obrani, bijeg Karačića u kontru i gol pod prekršajem za prvi put plus dva! 10:8!

19. Cindrić drži Hrvatsku, 8:8.

18. Mirko Alilović 0 obrana, Gustavsson 4.

17. I dalje žalimo za onom Vorijevom kontrom, sada Island vodi 8:7.

15. I umjesto plus dva, Gunnarsson poravnava iz sedmerca na 7:7.

14. Vori imao kontru, sam na Gustavssona, ovaj brani. Šteta, prilika za plus dva.

12. Sjajno igra na ovom Prvenstvu Stepančić, 3/3 i 7:6 Hrvatske.

10. Ali Hrvatska ipak vodi, kakav prodor nezadrživog Cindrića! 5:4!

9. Propuštena prilika Štrleka za vodstvo Hrvatske, nije zabio s krila.

6. Prvo vodstvo Islanda, Magnusson.

5. Gustavsson brani penal Horvatu, ostaje 2:2.

2. Hrvatska dobro krenula u napadu, zasad bez greške, Stepančić i Karačić za 2:1.

• vjesu14.01.2018. u 23:06
    Zasluzena pobjeda, vidjelo se u svakom trenutku da smo bolja momcad. Ipak, nagovjestavaju se isti problemi kao zadnjih godina...golmani i igra s pivotom u napadu. Stevanovic mora biti prvi golman. Sto se pivota tice, morat cemo se pomirit sad s ovima koje imamo. Vori i Musa su prebitni za obranu a... [više na forumu]