Euro 2018., skupina D, 3. kolo, 17.01.2018, 18:15 h
Češka 33:27 Mađarska
Mađarska

Češka poslala Mađare kući, u nastavak prenosi dva boda

Sportnet • srijeda, 17.01.2018.

Rukometaši Češke u direktnom susretu za prolazak u drugu fazu Europskog rukometnog prvenstva svladali su Mađarsku rezultatom 33:27. Nastavak natjecanja izborili su odigravši nešto slabijih tek početnih 15-ak minuta...

Posljednjeplasirana reprezentacija Skupine D nakon prva dva kola vodila je od starta pa do polovice prvog dijela, a tada je na scenu stao vratar češkog sastava Martin Galia koji je u kratkom periodu skupio šest obrana i otvorio put svojim suigračima prema ostvarenih 15:11 pri odlasku na odmor.

Te njegove odlične minute popratio je Tomaš Čip te Ondrej Zdrahala koji je u prvih pola sata postigao šest zgoditaka, ali i drugi vratar Mrkva obranjenim sedmercem nakon čega je Češka, već u idućoj akciji, po prvi puta otišla na tri razlike. S druge strane, mađarska je vrsta devet minuta bila bez vlastitog zgoditka.

Zdrahala odlično otvara i nastavak, upisuje dva brza pogotka i češki sastav, koji je nakon odigranog prvog kola ostavio dojam možda i najslabije momčadi Prvenstva. Tada postavljenih 17:11 činilo se dovoljnom zalihom za sastav Jana Filipa, no sa četiri ekspresna pogotka u periodu od 39. do 42. minute Mađarska stiže na svega dva gola zaostatka nakon čega se ponovno bude i njeni navijači.

Hrstka s dva pogotka i Zdrahala odgovaraju na protivničku seriju, odmah po povratku na parket nakon pozvanog tim-out te vraćaju +5, ali izabrana vrsta Ljubomira Vranješa ne gubi glavu i vjeru da do kraja još može kreirati neizvjesnu završnicu.

U tih posljednjih desetak minuta padali su pogoci kao na traci s obje strane, i Mađarska i Češka zaboravile su na obrane, a na kraju je ova utakmica prepuna ritma i velike borbe završila češkim prolazom dalje uz dva boda koja prenosi iz susreta s Danskom.

14 pogodaka iz 21 pokušaja postigao je Ondrej Zdrahala, uvjerljivo najraspoloženiji pojedinac na terenu, dok je u dresu Mađarske najuspješniji u napadu bio Mate Lekai s devet zgoditaka. Roland Mikler skupio je 10 obrana, dok su Galia i Mrkva zajedno obranili 12 protivničkih šuteva.