Euro 2018., skupina D, 3. kolo, 17.01.2018, 20:30 h
Španjolska 22:25 Danska
Danska

Danska poraz od Češke "ispravila" slavljem nad Španjolskom

Sportnet • srijeda, 17.01.2018.

Pobjedom 25:22 Danska je isprala gorak okus drugog kola te se u nastavak natjecanja, baš kao i Španjolska, plasirala s jednim porazom i dvije pobjede. U drugom krugu iz Skupine D pridružit će im se još i Češka...

I Španjolska i Danska u posljednji susret prve faze natjecanja ušle su sigurne kao putnici za dalje, no danski su rukometaši imali ozbiljnu zadaću povratiti samopouzdanje, ali i uhvatiti bodove za prijenos dalje nakon iznenađujućeg poraza od Češke.

Iako je susret završio s ne prevelikom razlikom i iako je Španjolska do posljednjeg trenutka vjerovala da može iščupati makar bod, treba reći kako niti jednom tijekom susreta nije imala prednost na svojoj strani. Razloge toga treba tražiti u kvalitetnoj danskoj predstavi u obrani, ali i nekoliko pravovremenih obrana Greena kojima je prekidao suparnički ritam.

Prvih 13 minuta dvoboja prošlo je u igri pogodak za pogodak, Danska tada ulazi u mini seriju, sedam minuta kasnije još jednom ponavlja 2:0 seriju, uspijeva doći i do četiri pogotka prednosti no do odlaska na odmor, i to prije svega zahvaljujući trima pogocima Alexa Dujšebajeva španjolski se sastav priključio na svega gol zaostatka.

Dobar dio drugog dijela također se igralo pogodak za pogodak, a prethodile i završile su ga danske 3:0 serije, od kojih je posebno bitna, ako ne i ključna bila ona nakon tri minuta igre u nastavku kada Landin, Balling i Lauge Schmidt odgovaraju na izjednačenje Dujšebajeva.

Desni vanjski Kielcea susret je završio kao autor šest pogodaka iz osam pokušaja, dok treba spomenuti i učinak Gonzala Pereza de Vargasa (11 obrana). S druge strane, Danska je u Hansenu (6) i Ballingu (8) imala pojedinca više koji se realizatorski izdigao od ostatka momčadi. Green i Landin zajedno su skupili 14 obrana (10+4).