Euro 2018., skupina C, 3. kolo, 17.01.2018, 18:15 h
Njemačka 25:25 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Makedonci neporaženi protiv Njemačke, Stoilov nije realizirao zicer za pobjedu

Branimir Korać • srijeda, 17.01.2018.

Odličan nastup Makedonije i protiv Njemačke i još jedna tijesna utakmica. Za razliku od dvoboja protiv Crne Gore i Slovenije, Makedonci ovaj put nisu uspjeli doći do pobjede, remizirali su 25:25...

Još jedna drama u Areni, Njemačka je drugi put zaredom remizirala, a Makedonija je prvi put ostala bez pobjede. Priliku za slavlje imali su i jedni i drugi, ali na kraju je remi i najpravedniji.

Makedonci imaju za čim žaliti, odigrali su odličnu utakmicu, deset sekundi prije kraja Stojanče Stoilov bio je na ziceru, sam na šest metara, ali Silvio Heinevetter izvrsnom obranom zaustavio je njegov pokušaj.

Njemačka je imala posljednji napad, lopta je išla na krilo na Groetzkog koji je zaustavljen prekršajem i Njemačkoj je ostalo tek izvesti deveterac iskosa pri čemu nije bilo šanse za iznenaditi Ristovskog. Lopta je završila u bloku.

Makedonija je odlično otvorila utakmicu i povela s 5:2, mogla je i povećati prednost, ali nakon nekoliko neiskorištenih napada Nijemci su se počeli približavati.

Sredinom prvog poluvremena napravili su seriju 5:0 uz dva gola Wienceka i došli do preokreta na 10:7, a do odlaska na odmor Makedonija je dobrom obranom prvenstveno uspjela dostići zaostatak i smanjiti na 12:11.

I u nastavku susreta njemački napad imao je problema i Makedonija je s dvije serije od po 3:0 napravila novi preokret i povela 19:16 da bi i Njemačka uzvratila također s 3:0 i do kraja se igralo gol za gol.

Dvije minute prije kraja Taleski je poravnao na 25:25, nakon toga Weber puca loše i Ristovski brani da bi uslijedila već opisana završnica bez novog pogotka.

Makedonija tako u drugi krug prenosi tri boda dok posljednji susret u skupini ponudit će odgovor koliko bodova odnosi Njemačka.

Najbolji u makedonskom sastavu bili su Ristovski s 12 obrana, Taleski sa šest golova te s po pet Dejan Manaskov i Kiril Lazarov. Kod Njemačke Steffen Weinhold postigao je osam golova, a Uwe Gensheimer pet.