Euro 2018., skupina 1, 3. kolo, 18.01.2018, 18:15 h
Srbija
Srbija 27:32 Norveška
Norveška

Srbija pala u drugom poluvremenu, Norveška kreće u drugi krug uvjerljivom pobjedom

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.01.2018.

Natjecanje u drugom krugu Europskog prvenstva u Hrvatskoj otvoreno je u Areni Zagreb gdje su se sastale Srbija i Norveška. Norvežani su uvjerljivo slavili zahvaljujući odličnom nastupu u drugom poluvremenu...

Prvi susret druge faze natjecanja na Europskom prvenstvu nije donio iznenađenje. Norveška je potvrdila kvalitetu i rutinski upisala pobjedu 32:27. Srbija tako ostaje bez bodova i bez šanse za prolaz u polufinale dok Norveška i dalje zadržava šanse.

Srbija je odigrala odličnih prvih pola sata, Norvežani u tom razdoblju nisu briljirali, Srbija je držala rezultatsku ravnotežu, ali u nastavku susreta nije izdržala, probranio je Bergerud, izgubili su Srbi dosta lopti i Norveška je to kaznila.

Na kraju je Cupara imao 14 obrana, jednako koliko i norveški vratari, ali Srbija je izgubila čak 13 lopti dok je Norveška izgubila njih šest i tu je bila prevaga.

U početku susreta nije bilo odvajanja, sve do sredine prvog dijela kada je Norveška pobjegla na 12:9, Nemanja Ilić približio je Srbiju na gol zaostatka, ali vrlo brzo uslijedilo je novo odvajanje.

Srbija se tu nije predala i uspjela je serijom 4:0 od 23. do 28. minute napraviti preokret i stići do vodstva 16:15. Imala je vodstvo i na startu drugog dijela kada je Beljanski zabio za 18:17, ali onda je krenuo pad.

Norveška je napravila seriju 5:0, nakratko ju je prekinuo Beljanski da bi Myrhol i Bjornsen povezali još dva gola i Norveška pobjegla na 24:19.

Do kraja susreta više nije bilo nikakve neizvjesnosti, Norvežani su rutinski održavali prednost, imali su i sedam razlike, a Srbija je najbliže došla do minus tri nakon čega je Norveška imala spreman odgovor.

Najbolji u norveškom sastavu bili su Bergerud s 13 obrana te s po osam golova Sander Sagosen i Kristian Bjornsen. Kod Srbije Vladimir Cupara upisao je 14 obrana, a po pet golova zabili su Žarko Šešum i Bojan Beljanski.