Euro 2018., skupina 2, 3. kolo, 19.01.2018, 20:30 h
Slovenija 28:31 Danska
Danska

Danska u Varaždinu slomila otpor Slovenije, briljirao Lasse Svan

Branimir Korać • petak, 19.01.2018.

U drugom susretu skupine II druge faze natjecanja na Europskom prvenstvu, Danska je u Varaždinu svladala "domaćina" Sloveniju s 31:28. Danci su odigrali dobru utakmicu, Slovenija se borila, ali nije bilo dovoljno za pobjedu...

Nakon Njemačke i Češke na parket dvorane u Varaždinu istrčali su Danci i Slovenci, a Danska je na kraju odnijela pobjedu 31:28. Lasse Svan bio je nezadrživ, punio je mrežu Lesjaka i Skoka te nosi najveće zasluge za ovu pobjedu.

S ova dva boda Danci su došli do četiri boda dok Slovenija ostaje na onom jednom koji je prenijela iz prve faze natjecanja. Danci tako napreduju prema svojim željama i rade korak prema prolasku u polufinale, ali pred njima je još dosta posla, ovo je vrlo izjednačena skupina s malim bodovnim razmacima.

Slovenija je dugo držala Dansku u neizvjesnosti, ali nije izdržala do kraja. U završnici je Danska ipak odmaknula i nakon toga mirno privela dvoboj kraju.

U prvom poluvremenu dugo se igralo gol za gol i tek u samoj završnici Danska je uspjela otići na dva gola prednosti. Lasse Svan i Casper Mortensen povezali su dva pogotka za 15:13, a na odmoru je zadržala tih plus dva i sa 16:14 otišla na poluvrijeme.

Odmah na početku drugog poluvremena Danci prvi put dolaze do tri gola prednosti, ali Mačkovšek i Janc drže Sloveniju iznad vode i smanjuju zaostatak. I sve do zadnjih deset minuta Slovenija je bila za petama Danskoj, zaostajala gol-dva, a onda je uslijedila serija koja je prelomila utakmicu.

Pogocima Lindberga, Hansena i Ballinga Danska je napravila 3:0 i odvojila se na 29:25 pet i pol minuta prije kraja, Slovenija to nije uspjela nadoknaditi.

Na svaki slovenski gol do kraja susreta Danska je odgovorila i na kraju je slavila 31:28 te došla u dobru poziciju.

Najbolji u danskom sastavu bili su već spomenuti Svan s 11 golova, svih 11 iz igre, te Casper Mortensen sa šest golova. Kod Slovenije Matevž Skok upisao je 12 obrana, šest golova zabio je Miha Zarabec, a pet Blaž Janc.