Velika pobjeda Brescije kod Avellina, slaba predstava Trenta u porazu od Venezije

Sportnet • ponedjeljak, 29.01.2018.

U derbiju 17. kola između vodeće Brescije i drugoplasiranog Avellina gosti su bili uspješniji. Nakon velikog preokreta i produžetaka, Brescia je slavila s minimalnih 96:95 i time došla do 13. pobjede ove sezone...

PIŠE: Jan Šneler

Nevjerojatno je kako je Avellino izgubio utakmicu protiv gostujuće Brescije. Imali su domaći potpuno dobivenu utakmicu, no lošom igrom u završnici utakmice izgubili su prednost. Imao je Avellino u trećoj četvrtini čak 14 koševa razlike. Vodili su 57:43, no u posljednjih deset minuta ušli su sa svega 64:63.

Na samome kraju četvrtog dijela gubili su čak s 85:83 no ipak su uspjeli izjednačiti i odvesti utakmicu u produžetke. U produžecima ista priča. Vodili su s 92:87, imali sve u svojim rukama no trica Vitalija u posljednjim sekundama donosi pobjedu gostima.

Osim spomenutog Vitalija, najbolji pojedinac Brescije bio je Landry s 22 poena, dok Avellinu nije pomogla niti odlična partija Richa koji je upisao 29 koševa.

Virtus i Brindisi lagano su došli do svojih pobjeda protiv Capo d'Orlanda, odnosno Pistoije. Virtus je praktički sve riješio u prvoj četvrtini koju je dobio s 26:13. Domaći Capo d'Orlando nije bio preveliki zalogaj te su gosti kontrolirali rezultat i s vremenom ga povećavali. Na kraju su se zaustavili na rezultatu 86:69.

Raspoložen je bio Aradori s 21 košem i četiri skoka, dok je nekadašnji hrvatski reprezentativac Oliver Lafayette dodao 19 poena u pobjedi Virtusa. Kod domaćih Stojanović je skupio 24 poena, a Mario Delaš sedam koševa uz tri skoka.

Brindisi je na svom terenu malo duže slamao otpor gostiju. Dosta dugo je Pistoia vodila, imala čak i neko vrijeme lijepu prednost no upravo u trećoj četvrtini rezultat se promijenio. Kada su se već podosta odmaknuli, košarkaši Brindisija mirno su priveli utakmicu kraju.

Moore je predvodio domaće s 21 poenom uz pet skokova, dok su kod poraženih gostiju McGee i Gaspardo upisali po 19 koševa.

U iznimno efikasnoj utakmici, spretniji i sretniji bili su košarkaši Cremone. Domaći su izvanredno otvorili utakmicu i već u prvoj četvrtini imali ogromnu prednost od 16 koševa razlike. S vremenom su još i povećali tu prednost, tako da svaki posrtaj u igri nije previše naštetio njihovoj rezultatskoj zalihi.

Iako se po konačnom rezultatu ne čini velika razlika između momčadi, gotovo da niti jednog trenutka gostujući Cantu nije bio blizu pobjedi. Fantastičan je bio Martin koji je upisao 31 poen uz 10 skokova. Čak pet igrača domaće momčadi bila su dvocifrena, a ukupno je Cremona postigla 13 trica iz 32 pokušaja. Kod gostiju, najbolji je bio Randy s 25 koševa.

Venezia je nastavila nizati odlične rezultate i potvrdila treću poziciju pobjedom u gostima kod Trenta. Dobro su igrali gosti gotovo cijelu utakmicu a preokretom u trećoj četvrtini okrenuli rezultat u svoju korist. Posebno inspiriran bio je Bramos s 26 koševa, dok je Hrvoje Perić ubacio četiri koša uz dva skoka. Kod Trenta, Argentinac Forray postigao je 21 poen.