SEHA liga, 13. kolo, 04.02.2018, 20:30 h
Celje Pivovarna L. 23:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Sjajan nastup PPD Zagreb u Celju za skok na drugu poziciju

Sportnet • nedjelja, 04.02.2018.

Rukometaši PPD Zagreb slavili su s visokih 30:23 te ovom pobjedom preskočili današnjeg protivnika Celje na ukupnoj ljestvici. Nakon 13 odigranih susreta Zagreb se nalazi na drugoj poziciji...

Otvaranje susreta između Celja i Zagreba proteklo je u izjednačenoj igri, uz minimalna vodstva domaćeg sastava.

Ta lagana prednost na strani slovenske momčadi trajala je 20-ak minuta, kada Zagreb preko Bičanića, Vuglača, Pavlovića i Horvata kreira 4:0 seriju i odlazi na 13:8.

U nastavak dvoboja ušlo se pri sedam pogodaka prednosti gostujućeg sastava, a u jednakom smjeru kretala se i ta druga polovica susreta.

Rukometaši Zagreba do ulaska u posljednju četvrtinu stigli su nadomak dvoznamenkastoj prednosti, pogodio je tada za 25:16 Domagoj Pavlović.

Slovenski vratar u dresu Zagreba, Urh Kastelic skupio je 10 obrana, dok su realizatorski u redovima pobjedničkog sastava najraspoloženiji bili Pavlović s osam zgoditaka te Vuglač i Horvat koji su se u strijelce upisali sedam puta. Na drugoj strani sedam je puta precizan bio Mačkovšek.

"Vrlo bitna pobjeda za nas. Nadamo se što boljem plasmanu u natjecanju, ali nam je ova pobjeda jednako tako bitna i zbog psihe. Moram reći da sam i sam pomalo iznenađeni ovom visokom pobjedom, u susretu koji smo kontrolirali od samog početka. Ali dojma sam da ni Celje večeras nije bilo ono Celje na koje smo navikli ove sezone. Nismo dopustili njihovu brzu igru, bili smo koncentrirani kod šuteva i za njih nije bilo lakih golova", prokomentirao je nakon dvoboja vratar Kastelic.

• narada10805.02.2018. u 02:21
    bravo, izvrsno odigrano. cvrsta obrana, sjajan golman (ukljucivsi malog Jovica), odlicne kontre i sut izvana, tako se igra rukomet!