SEHA liga, 13. kolo, 04.02.2018, 15:00 h
Metalurg Skoplje 30:26 Vojvodina
Vojvodina

Izvrsni Jaganjac vodio Metalurg do pobjede protiv Vojvodine

Sportnet • nedjelja, 04.02.2018.

U 13. kolu SEHA Gazprom lige, makedonski Metalurg na svom terenu svladao je posljednjeplasiranu momčad, Vojvodinu, s 30:26...

PIŠE: Jan Šneler

Kasim Kamenica krenuo je na klupi Vojvodine porazom u gostima kod Metalurga. Makedonci su odnijeli pobjedu 30:26, a velike zasluge za to nosi Halil Jaganjac.

Već u prvom dijelu bilo je jasno da je razlika između ovih ekipa velika. Već nakon uvodnih osam minuta, Metalurg je vodio sa 7:2. Gosti su se ipak pokušavali vratiti no crna serija koju su imali do kraja prvog dijela naprosto ih je onemogućila u bilo kakvom pokušaju ostvarivanja dobrog rezultata.

Od te 8. minute kada je Metalurg vodio 7:2 pa sve do 29. minute, Metalurg je napravio seriju 14:6 i tako došao do velike prednosti koja je praktički nedostižna i za puno jače momčadi od Vojvodine.

U drugom dijelu Vojvodina je smanjila rezultat ali prednost Metalurga bila je prevelika za bilo kakvu ugrozu njihove pobjede. Na kraju, Metalurg je slavio sa 30:26 iako je 15 minuta prije kraja prednost bila dvoznamenkasta.

Kao što smo rekli, sjajan je u dresu Metalurga bio Halil Jaganjac. Hrvatski reprezentativac postigao je osam pogodaka, dok je drugi Hrvat, Ante Tokić dodao dva gola u dresu Metalurga. Kod Vojvodine, najbolji su bili Radović i Nadoveza s četiri pogodaka.