Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.02.2018.

Odigrana su dva susreta 13. kola SEHA lige, Nexe je u gostima remizirao s Gorenjem iz Velenja, a Vardar je u Prešovu bio bolji od Tatrana...

Prva utakmica nakon dugačke stanke za Nexe je prošla uspješno. Našičani se vraćaju iz Velenja neporaženi, a do boda su došli zahvaljujući pogotku Marina Šipića četiri sekunde prije kraja.

Susret je protekao u ravnopravnoj igri u kojoj nijedna momčad nije imala više od tri gola prednosti. U završnici se igralo gol za gol, Nexe je hvatao zaostatak u posljednjih pet minuta i na kraju tim golom Šipića došao do remija 30:30.

Kod Našičana Perica Lelić skupio je deset obrana, po šest golova zabili su Šipić i Marko Buvinić, a pet je dodao Vedran Zrnić. Na suprotnoj strani Klemen Ferlin imao je 13 obrana, a Žarko Pejović šest golova.

Vardar je očekivano slavio u Prešovu protiv Tatrana kojeg je svladao s 30:22. Rezultat kaže kako su Makedonci vrlo lako slavili, ali još deset minuta prije kraja Tatran je zaostajao sam dva gola da bi u završnici ipak pao.

U posljednjih pet minuta svih pet golova za goste postigao je Janja Vojvodić, dotad su se već Makedonci odvojili, a on im je pomogao u očuvanju prednosti.

Dobro je branio Strahinja Milić koji je skupio 12 obrana, Timur Dibirov postigao je devet golova, a po pet su dodali Dainis Krištopans, Luka Cindrić i Vojvodić. Čak osam pogodaka za Tatran postigao je Jakub Hrstka, Leon Vučko zabio je tri, Ante Babić dva, a Bruno Butorac samo jedan uz sedam ispucanih pokušaja.

• tomahawk9206.02.2018. u 11:33
    ovog šipića sam gledao par utakmica i mogu reći da je dr.sc rukometa za kontreca