Vodeni sportovi

Jug CO u Gružu nanio Olympiakosu prvi poraz u Ligi prvaka

Dario Dodić • srijeda, 07.02.2018.

Vaterpolisti Jug Croatia Osiguranja u osmom su kolu LEN Lige prvaka s 10:8 svladali grčkog prvaka Olympiakos, više nema neporaženih momčadi u natjecanju...

Jug CO – Olympiakos 10:8 (4:2, 2:1, 2:3, 2:2)

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač, Macan, Fatović 2, Lončar, Joković 3, Garcia 2, Ivanković, Rašović 1, Renzuto, Pavličević 1, Benić, Lozina 1, Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.

OLYMPIAKOS: Pavić, Mylonakis 1, Delakas, Genidounas, Fountoulis 2, Nikolaidis, Dervisis 1, Bušlje 2, Mourikis, Gounas, Argyropoulos 1, Obradović 1, Galanopoulos. Trener: Theodoros Vlachos.

Zašto bi bilo lako kad može na teži način? Mantra je to danas bila vaterpolista Juga, koji su u uzavrelom Gružu svladali do danas jedinu neporaženu momčad LEN Lige prvaka, grčki Olympiakos.

Imao je Jug sredinom treće četvrtine prednost od četiri pogotka, ali je u završnici pobjedu doveo u pitanje. Vratili su se Grci, koji su prema najavama trenera Vlachosa u Dubrovnik došli po pobjedu, stigli s 8:4 na 8:7, zatim i na 9:8, ali Luka Lozina minutu i 40 sekundi prije kraja pogađa za konačnih 10:8 i četvrtu pobjedu Juga u skupini A, kojom su zadržali izglede za plasman na finalni turnir.

Posebno su raspoloženi u redovima Juga bili kapetan Marko Bijač na golu, Maro Joković s tri gola te Xavi Garcia i Loren Fatović sa po dva pogotka.

Po dva su gola za Olympiakos postigli Andro Bušlje i Ioannis Fountoulis.

Jug u sljedećem kolu gostuje u Budimpešti kod OSC-a.