Spahijin Maccabi pobijedio Barcelonu uz vrlo dobar nastup Tomića, CSKA neočekivano pokleknuo u Valenciji

Sportnet • četvrtak, 08.02.2018.

Jako važnu pobjedu u Euroligi ostvario je Maccabi na domaćem terenu protiv Barcelone. Momčad koju vodi hrvatski trener Neven Spahija svladala je španjolski klub s 94:82...

AUTOR: Jan Šneler

Čudnu utakmicu 22. kola Eurolige imali smo prilike gledati u Tel Avivu. Barcelona je dobro otvorila utakmicu, bila bolja u prvom dijelu, no već u drugoj četvrtini Maccabi je preuzeo vodstvo. Imali su domaći u jednom periodu i velikih 46:35.

Nakon odmora, Barcelona se uspijeva u dva navrata vratiti u egal, no ponovno jedan slabiji trenutak Maccabi koristi i serijom 10:0 ponovno odlazi na osjetniju prednost. U posljednjoj četvrtini ponovno dva lica gostiju. Uspijevaju doći do 68:67 i 71:70, potpuno se vratiti u utakmicu i povesti, no još jednom, ovoga puta konačno, Maccabi radi veliku seriju i odlazi do pobjede.

Iako je Pierre Jackson postigao 19 koševa za domaću momčad, najbolji igrač Maccabija definitivno je bio Norris Cole s 14 koševa, pet skokova i šest asistencija. Kod Barcelone, Heurtel je upisao double-double učinak s 18 koševa i 10 skokova, dok je Ante Tomić odigrao vrlo dobru utakmicu s 14 koševa i sedam skokova.

Iznenađujuć poraz doživio je CSKA na gostovanju u Španjolskoj. Valencia je prvoplasiranu momčad pobijedila rezultatom 103:99, a posljednja četvrtina definitivno će ući u anale euroligaške košarke jer su u njoj postignuta čak 63 poena.

Valencia je vodila tijekom cijelog susreta i ostavila dojam bolje momčadi večeras, no CSKA je imao priliku u posljednjim minutama preokrenuti rezultat. Imali su Rusi 93:93 i 95:95, no do vodstva nisu mogli doći. Valencia je bila bolja u završnici i zasluženo slavila.

Za domaću momčad Erick Green postigao je 19 koševa, dok je kod gostiju standardno najučinkovitiji bio De Colo s 30 koševa i po tri asistencije i skokova.

Bez većih iznenađenja prošle su utakmice u Ateni i Malagi. Panathinaikos je slavio protiv Baskonije s 80:76, dok je Unicaja rutinski pobijedila Anadolu Efes s 81:68. Dvije i pol četvrtine Baskonia je bila konkurentna grčkom klubu, no već sredinom treće dionice, Panathinaikos je ubacio u višu brzinu i riješio utakmicu. Kod Panathinaikosa, Gist i Gabriel postigli su po 15 koševa, dok je 15 poena postigao i dvojac Beuabois i Shengelia u gostujućim redovima.

Unicaja je imala još lakši posao. Prije poluvremena domaći su košarkaši dosegli prednost koju su dobrom igrom održavali. U posljednjoj četvrtini bilo je problema pa je tako Anadolu Efes došao na svega dva koša minusa, no domaći vrlo brzo opet odlaze na nedostižnu prednost. Adam Waczynski predvodio je Unicaju s 20 koševa, a Augustine upisao double-double s 10 koševa i 12 skokova. Iako ga šut za tri poena nije pretjerano slušao, Errick Mccollum upisao je 16 poena za Anadolu Efes.