Barceloni veliki sraz protiv Vardara, Cindrić drugi strijelac gostiju, Nantes pomogao Zagrebu

Branimir Korać • subota, 10.02.2018.

Uz dvoboj između Wisle i Zagreba, odigrana su još dva susreta 11. kola skupine A Lige prvaka. Barcelona je u derbiju svladala Vardar, a Nantes je u gostima bio bolji od Kristianstada...

Veliki dvoboj između Barcelone i Vardara okončan je pobjedom Španjolaca 29:28. Vardar je prijetio, u završnici se posve približio, ali nije bilo dovoljno vremena da izbriše zaostatak.

Prvi je to poraz Vardara u Ligi prvaka ove sezone i nema više nijedne momčadi koja nije poražena barem jednom. Unatoč izgubljenim bodovima, Vardar ostaje na vrhu skupine A, samo je prednost sada svega bod ispred drugoplasiranog Nantesa.

U Blau Grani u prvom poluvremenu igralo se s dosta promjena vodstva, nitko se nije uspio posebno odvojiti i tek drugo poluvrijeme donijelo je osjetniju prednost i to na strani domaćina.

Brzo se Barcelona odvojila na tri gola razlike i održavala vodstvo sve do sredine drugog dijela kada radi još veću prednost i odlazi na 24:20. Dobar posao nakon toga odradio je Karačić koji je probudio Vardar i Makedonci su se vratili na minus jedan da bi Barcelona na ulasku u zadnjih pet minuta ponovno došla na plus četiri.

Karačić i Šiškarjev iz kontre smanjili su na samo gol zaostatka pola minute prije kraja, Xavi Pascual pozvao je minutu odmora i Barcelona je nakon toga uspjela zadržati posjed do kraja te upisati pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Wael Jallouz zabio je šest golova, a kod Vardara Dainis Krištopans bio je strijelac sedam puta, Luka Cindrić pet, a Igor Karačić dva puta.

Dobra vijest za rukometaše Zagreba je poraz Kristianstada protiv Nantesa 31:26. Kristianstad je izravni protivnik Zagrebaša u borbi za šesto mjesto stoga svaki "neplanirani" bod protiv jačih protivnika stavio bi Zagreb u tešku poziciju.

Ovdje je Nantes pokazao zašto je trenutno drugoplasirana momčad skupine, odigrao je vrlo kvalitetnu utakmicu i nije dopustio iznenađenje.

Briljirao je David Balaguer s čak 12 golova, a kod domaćina Olafur Gudmundsson zabio je devet golova dok je Viktor Hallen dodao pet.