Sjajni Sršen predvodio Szeged u velikoj pobjedi u Mannheimu, Flensburg i Kielce podijelili bodove u trileru

Branimir Korać • nedjelja, 11.02.2018.

Odigrani su i preostali susreti 11. kola Lige prvaka. Gostujuće pobjede upisali su PSG i Szeged, a u utakmici dana Flensburg i Kielce odigrali su neodlučeno...

U jednoj od utakmica tjedna Flensburg je ugostio Kielce, a dvoboj je završen bez pobjednika 32:32. Do punog plijena mogli su i jedni i drugi, Flensburg je imao vodstvo do posljednje sekunde, a Kielce tijekom drugog dijela i šest golova razlike.

U petoj minuti Manuel Štrlek doveo je Kielce do prednosti 4:3 i sve do 58. minute kada Rasmus Lauge Schmidt zabija za 31:31 gosti su imali vodstvo na svojoj strani. U nekoliko navrata to vodstvo bilo je i uvjerljivih plus šest, na sredini drugog poluvremena Kielce je vodilo 29:23, ali nakon toga napad je stao i do kraja susreta gosti su zabili samo tri gola.

U samoj završnici Lauge Schmidt je s dva gola donio preokret i vodstvo domaćinu 32:21, imalo je Kielce još posljednji napad i praktički u zadnjoj sekundi Bartlomiej Bis zabija za konačnih 32:32.

U domaćem sastavu Lauge Schmidt postigao je devet golova, a po šest su dodali Anders Zachariassen i Lasse Svan. Kod gostiju Michal Jurecki zabio je osam golova od čega čak sedam u prvom poluvremenu, pet je dodao Julen Aguinagalde, Manuel Štrlek četiri, a Marko Mamić jedan pogodak.

PSG mirno je prošao kroz Celje i upisao očekivanu pobjedu 31:26. Favorizirani Francuzi potpuno su kontrolirali dvoboj i njihova pobjeda niti u jednom trenutku nije došla pod znak pitanja. Celjani su početkom drugog dijela s tri uzastopna gola uspjeli doći na minus dva, ali nije se dugo čekalo na odgovor PSG-a koji je nekoliko minuta kasnije bio već na plus šest.

Uwe Gensheimer predvodio ga je sa sedam golova, Nikola Karabatić zabio je pet, a Luka Stepančić tri. Kod Celjana Borut Mačkovšek postigao je sedam golova, pet je zabio Tilen Kodren, a četiri Kristian Bećiri.

Iznenađenje je priredio Szeged koji je u gostima svladao Rhein-Neckar Löwen 37:35, a sjajan debi u Ligi prvaka imao je Ivan Sršen, inače igrač Nexea na posudbi u Szegedu. Upravo Sršen nosi velike zasluge za ovu pobjedu Mađara koja je potpuno zaslužena nakon što su odigrali sjajno drugo poluvrijeme.

Sršen je susret završio sa sedam golova čime je bio prvi strijelac Szegeda, a pet pogodaka dodao je Jonas Källman. U domaćem sastavu Mads Mensah Larsen postigao je osam golova, a po pet su dodali Andy Schmid i Hendrik Pekeler.