Suton među najboljima u slavlju Estudiantesa, Tomić u pobjedi Barcelone

Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2018.

Odigrani su i preostali susreti 20. kola španjolske ACB lige u kojima su jako dobre nastupe ostvarili hrvatski košarkaši. Goran Suton u dresu Estudiantesa i Ante Tomić kod Barcelone bili su među najboljim pojedincima svojih momčadi u današnjim pobjedama, kao i Marko Popović čija je Fuenlabrada upisala poraz...

Barcelona je lakoćom na domaćem parketu stigla do 13. pobjede ove sezone, katalonska momčad slavila je rezultatom 90:58 protiv Bilbaa i tako mu nanio ukupno 14. poraz, a četvrti uzastopni. Gosti nijednom tijekom susreta nisu vodili, a Barcelona je već u završnici prve četvrtine imala 12 poena viška (21:9). Do kraja utakmice nije bilo pitanja oko konačnog pobjednika, prednost Barcelone rasla je iz minute u minutu i u konačnici se zaustavila na 32 poena viška.

Četvorica igrača Barcelone ubacila su po 12 poena, uz Thomasa Heurtela (osam asistencija), Adriena Moermana i Paua Ribasa bio je Ante Tomić (6/9 za dva) koji je dodao i devet skokova te jednu asistenciju za 14 minuta igre. Najbolji je kod gostiju s 12 koševa bio Shane Hammink.

Drugu uzastopnu pobjedu, a devetu ukupno upisao je Estudiantes koji je s 89:83 na domaćem terenu bio bolji od posljednjeplasiranog Real Betisa. Iako je imao i 14 koševa prednosti tijekom susreta, domaćin je prelomio susret tek u samoj završnici, a ključnim se u posljednjoj četvrtini pokazala serija 7:0 kojom su otišli na sedam koševa prednosti (78:71) i do kraja je više nisu ispustili.

Sylven Landesberg bio je najbolji u pobjedničkim redovima s 29 poena i šest skokova, dok je dobru utakmicu odigrao i Goran Suton koji je dodao 18 koševa (6/7 za dva, 2/6 za tricu), osam skokova i jednu asistenciju za 28 minuta provedenih na terenu. Luke Nelson i Joseph Franch ubacili su po 14 poena za Betis.

Slabu utakmicu i četvrti poraz u posljednjih pet utakmica upisala je Fuenlabrada koja je pred svojim navijačima izgubila od Gran Canarije uvjerljivo sa 86:66. Sve osim prve četvrtine bila je potpuno jednosmjerna ulica, gosti su potpuno kontrolirali rezultat, a cijelo drugo poluvrijeme vodili su dvoznamenkastom razlikom. Bila je ovo ukupno 12. pobjeda Gran Canarije, treća uzastopna.

D.J. Seeley sa 16 koševa i Nikola Radičević s 13 poena bili su najbolji u pobjedničkim redovima. Fuenlabradu je predvodio Christian Eyenga sa 17 poena, dok je Marko Popović dodao 12 koševa (0/1 za dva, 4/9 za tricu), tri skoka i tri asistencije za 32 i pol minute na parketu.

Nakon poraza od MoraBanc Andorre košarkaši Real Madrida vratili su se na pobjednički kolosijek domaćim slavljem nad Tenerifima rezultatom 89:76. Osim prve četvrtine Kraljevski klub igrao je puno bolje i dominirao tijekom ostatka dvoboja. U posljednjih deset minuta nijednom nije ispustio dvoznamenkastu prednost.

Najbolji je u redovima Reala bio Facundo Campazzo s 15 poena i osam asistencija, dok je Jaycee Carroll dodao 13 koševa, a Felipe Reyes 12 poena. Goste je predvodio Tim Abromaitis s 21 poenom, pet skokova i pet asistencija.

ACB liga, 20. kolo:
Barcelona - Bilbao 90:58
Estudiantes - Real Betis 89:83
Fuenlabrada - Gran Canaria 66:86
San Pablo Burgos - Valencia 76:90 (Goran Huskić 15p, 8sk, 4as / Erick Green 22p, 6sk)
Gipuzkoa - Zaragoza 94:99 (Henk Norel 22p, 8sk / Gary Neal 31p, 7sk, 5as)
Real Madrid - Tenerife 89:76