Odlična predstava Hrvoja Perića u pobjedi Venezije, Planinić i Stipčević solidni u pobjedi Sassarija

Sportnet • nedjelja, 11.02.2018.

Hrvatskog izbornika Ivicu Skelina svakako mogu veseliti nastupi hrvatskih košarkaša proteklih dana. s obzirom na to da mu odlične predstave NBA košarkaša u ovome trenutku nisu toliko krucijalne, vesele odlične igre naših igrača u europskim ligama...

PIŠE: Jan Šneler

Sassari je ostvario vrlo vrijednu pobjedu na svom terenu protiv petoplasirane Virtus Bologne. Bologna se odlično držala u prvom dijelu i imala lijepu prednost na poluvremenu. Gosti su cijelo vrijeme bili bolji i otišli su na odmor s prednosti od 13 koševa razlike.

Ipak, dobrom trećom i još boljom četvrtom četvrtinom, Sassari je u potpunosti preokrenuo utakmicu i slavio s čak 12 koševa razlike. Nevjerojatno zvuči konačni ishod kada se zna da je početkom treće četvrtine Bologna imala 14 koševa prednosti. Kod Bologne najbolji je bio Gentile s 19 koševa dok je Hatcher za Sassari dodao 17 poena.

Dobru partiju odigrali su hrvatski košarkaški u dresu domaće momčadi. Darko Planinić postigao je 10 koševa dok je Rok Stipčević upisao učinak od šest koševa, tri skoka i dvije asistencije za 16 minuta igre. Nekadašnji hrvatski reprezentativac, naturalizirani Amerikanac Oliver Lafayette za poraženu Bolognu postigao je sedam poena.

S obzirom na to da hrvatskoj košarkaškoj reprezentaciji ne ide najbolje u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2019. godine, iznimno vesele odlične partije Hrvoja Perića. Njegova Venezia je u dosta zahtjevnoj utakmici slavila na gostovanju kod Cremone. Do samog kraja je bila napeta utakmica, no gosti iz Venezije uspjeli su zadržati mirnoću u posljednjim trenucima utakmice.

Kao što smo i naglasili, posebno inspiriran bio je naš Hrvoje Perić koji je za pobjedničku momčad upisao 18 koševa uz sedam skokova. Kod poražene Cremone, Henry Sims postigao je 21 poen uz 8 skokova.

Milano je prilično očekivano slavio u gostima kod Brindisija sa 84:72. Iako su domaći vodili nakon prvog dijela, sredinom treće četvrtine Milano se diže i stječe prednost koju ne ispušta do samoga kraja. Micov je bio najbolji kod gostiju sa 17 koševa, a isti broj poena postigao je i Mesiček za poraženi Brindisi.

Posljednja momčad lige dosta je namučila Torino na svom terenu, iako su se gosti uspjeli vratiti nakon posrtaja u posljednjoj četvrtini. Sve je išlo u prilog pobjede Torina, imali su 77:67 početkom posljednje četvrtine i lijepu prednost za miran rasplet. Ipak, Pesaro preokreće tijek utakmice i dolazi do vodstva 85:82.

U posljednjim trenucima ipak iskustvo i kvaliteta Torina dolaze na površinu te uspijevaju slaviti sa 95:90. Goste su predvodili Jones s 23 i Garrett s 22 poena, dok je za Pesaro Moore dodao 18 koševa.

Bez većih problema pobjede su upisali Reggiana, Varese i Avellino. Reggiana je na gostovanju kod Capo d'Orlanda gubila na poluvremenu, no boljom igrom u nastavku ipak stigla do očekivane pobjede. U pobjedi 81:70, najbolji je bio Della Valle s 24 koševa, dok je za poraženi domaći sastav Stojanović dodao 21 poen. U redovima Capo d'Orlanda nastupio je i Mario Delaš koji je za 16 minuta igre postigao 8 koševa uz pet skokova.

Avellino je protiv slabašne Pistoije već na poluvremenu vodio sa 16 razlike, da bi na kraju slavili s velikih 101:71. Rich i Fesenko su predvodili domaće s 18 koševa, dok je kod gostiju najmanje loš bio Moore sa 17 postignutih poena. U posljednjoj utakmici 19. kola, Varese je svladao Bresciju sa 100:72.

Tako velika pobjeda svakako može čuditi kada se zna da je Brescia visoko pozicionirana i nema slabu ekipu. Ipak, sve je riješeno bilo u prvom poluvremenu kojeg je Varese dobio sa 63:39. Čak i za NBA standarde, 63 postignuta koša u poluvremenu je prilično veliki rezultat. Sjajan je bio u dresu Varesea, Aleksa Avramović koji je postigao 29 koševa uz četiri pogođene trice.