Musin Magdeburg preko Danaca do druge pobjede u skupini EHF kupa

Branimir Korać • četvrtak, 15.02.2018.

Odigran je prvi susret drugog kola EHF kupa, a u njemu je u skupini A Magdeburg na svom parketu visoko slavio protiv danskog Bjerringbro Silkeborga s 33:26...

Magdeburg je dobro otvorio natjecanje u EHF kupu te je nakon gostujuće pobjede kod SKA Minska 33:31, sada svladao i na svom parketu Bjerringbro Silkeborg. Danci su isto dobro krenuli, visoko su svladali Golužin Tatran Prešov, ali ovdje nisu imali šanse.

U rezultatskom egalu bili su do sredine prvog poluvremenu kada su imali 8:8, ali nakon toga Magdeburg podiže ritam, odvaja se na četiri razlike i u nastavku susreta mirno kontrolira rezultat.

Tijekom drugog poluvremena Nijemci su imali i devet golova prednosti te su rutinski priveli susret kraju.

Predvodili su ih Matthias Musche sa sedam golova, po šest su dodali Marko Bezjak i Christian O'Sullivan, pet Mads Christiansen, a dva Željko Musa.

Kod Bjerringbroa Nikolaj Nielsen zabio je osam golova.