Četiri gola Stepančića u visokoj pobjedi PSG-a

Mihaela Bradovski • četvrtak, 15.02.2018.

Francuzi su odradili najveći dio utakmica 14. kola prvenstva, a većih iznenađenja nije bilo. Momčadi s vrha upisale su vrlo uvjerljive pobjede...

Francuzi se vraćaju klupskom rukometu, a niti nakon pauze Tremblay ne bilježi pobjede. I dalje je na opasnom 13. mjestu, a u 14. kolu upisao je poraz u gostima kod Aixa 28:25. Sredinom prvog dijela domaćin se odvojio i u nastavku susreta čuvao je prednost bez većih problema.

Najučinkovitiji kod Aixa bio je Iosu Goni Leoz s pet golova, a kod Tremblayja po šest golova postigli su Alexandre Tomas i Pierre Marche, Luka Šebetić dodao je tri gola, a Damir Batinović jedan.

U dvoboju momčadi koje su u lošoj seriji, Toulouse je prekinuo niz utakmica bez pobjede slaveći u gostima kod Ivryja 32:28. Sličan dvoboj kao i onaj Aixa i Tremblayja, ovdje je Toulouse sredinom prvog dijela stvorio razliku te mirno odradio ostatak susreta. Predvodili su ga Nemanja Ilić sa sedam golova, Ferran Sole sa šest te s po pet Rafal Przybylski i Fredric Pettersson. Kod Ivryja šest golova postigao je Morten Vium Troelsen, a pet Mathieu Bataille.

Puno neizvjesniji dvoboj očekivao se u Nantesu gdje je gostovao Dunkerque, ali na kraju upisao ružan poraz 31:15. Gosti su bili potpuno neraspoloženi, nisu imali nikakvo rješenje za obranu domaćina na čijem čelu je bio Cyril Dumoulin koji je skupio čak 18 obrana.

Šuterski su se istaknuli David Balaguer sa sedam golova te Espen Lie Hansen s pet dok je Jerko Matulić dodao tri pogotka. Na drugoj strani Haniel Langaro zabio je šest golova.

Uz dosta muke do pobjede je došao St. Raphael koji je u svojoj dvorani ugostio Cesson i slavio 25:24. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Raphael Caucheteux 30 sekundi prije kraja susreta.

Mihai Popescu u domaćem sastavu skupio je 17 obrana, a šest golova postigao je Raphael Caucheteux. Kod poraženih Kevin Bonnefoi imao je 14 obrana, a Sylvain Hochet šest golova.

Visok poraz upisao je Chambery koji je ugostio lidera Montpellier i izgubio 30:21. Još na poluvremenu bila je to posve otvorena utakmica, imali su gosti samo gol prednosti, ali u nastavku susreta Chambery više nije mogao držati korak s Montpellierom.

Najbolji u redovima Montpelliera bili su Jonas Truchanovičius s pet golova te Vincent Gerard s deset obrana. Kod domaćina Fahrudin Melić zabio je osam golova, a Quentin Minel pet.

PSG rutinski je odradio posao protiv Sarana i pregazio ga s 40:31. Napad je funkcionirao, obrana nešto manje, ali za ovog protivnika bilo je dovoljno da napad odrađuje posao na pravi način. Posebno raspoloženi bili su Nikola Karabatić s devet golova te Uwe Gensheimer s osam, Sander Sagosen dodao je pet, a Luka Stepančić četiri gola. Kod Sarana Mathieu Drouhin zabio je sedam golova.