Sportnet • petak, 16.02.2018.

Odigrana su prva dva susreta osmine finala najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu. Chelsea je s 4:0 preskočio Hull iako je Conte odmarao dobar dio momčadi, a Leicester je s minimalnih 1:0 kod kuće slavio protiv Sheffield Uniteda.

PIŠE: Stipe Dedić

Iako je osmina finala FA kupa nerijetko donosila ispadanje nekih od glavnih pretendenata za naslov, prvoligaši večeras nisu dozvolili iznenađenja i suvereno su prošli među osam najboljih.

Antonio Conte ostavio je neke od važnijih igrača izvan početnih jedanaest, obzirom da ga u utorak čeka okršaj s Barcelonom u osmini finala Lige prvaka, no i u takvom, kombiniranom sastavu Chelsea je pokazao da je barem za dvije klase bolja momčad od Hull Cityja.

Goste je načeo Willian već u dugoj minuti susreta. Giroud je ukrao loptu, ona je došla do Brazilca, a ovaj ju lijevom nogom uputio u suprotne rašlje. Teško se vrataru Davidu Marshallu ovdje išta moglo prigovoriti, udarac je jednostavno bio savršen.

Drugi pogodak domaćina suradnja je dvaju Španjolaca. Cesc Fabregas je u 27. minuti fenomenalnim dodavanjem pronašao Pedra koji je uspio izbjeći zaleđe i zabiti pored nemoćnog Marshalla za 2:0.

Nastavio je Chelsea s ogromnim pritiskom i do kraja poluvremena utrpali su gostima još dva pogotka. Willian je opet zabio u 32. minuti. Giroud se još jednom izborio za loptu i prepustio ju Brazilcu, a ovaj još jednom zabija lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora. Nakon što je upisao dvije asistencije, na 4:0 povisio je Giroud pred sam kraj poluvremena. Brazilac Emerson koji je nedavno stigao iz Rome u svom je debiju upisao lijepu asistenciju. Prošao je po lijevoj strani, prodao tunel Davidu Meyleru i pronašao francuskog napadača kojem nije bilo teško proslijediti loptu u mrežu za 4:0.

Nakon furioznog prvog poluvremena teško je bilo za vjerovati da će tih 4:0 iz prvih 45 minuta biti i konačni rezultat utakmice, no do kraja nismo vidjeli više golova. Ipak, morao je Hull City do počasnog pogotka. Fabregas je u svom kaznenom prostoru srušio Wilsona i Meyler je dobio prigodu s bijele točke smanjiti na 4:1. Pričuvni vratar domaćih Willy Caballero pročitao je njegov jedanaesterac, a potom mirno obranio i pokušaj Jacksona Irvinea koji je prvi stigao na odbijenu loptu.

Win-win za Chelsea, odmorili su dobar dio najvažnijih igrača, uz to se još uspjeli plasirati u četvrtfinale FA kupa i mirno mogu čekati utorak kada na Stamford Bridge stiže zahuktala Barcelona.

U drugoj utakmici večeri Leicester je kod kuće s 1:0 bio bolji od Sheffield Uniteda. Jedini pogodak na utakmici zabio je Jamie Vardy u 66. minuti utakmice na asistenciju povratnika u momčad, Alžirca Riyada Mahreza. Momčad Claudea Puela uspjela se tako plasirati među osam najboljih i poboljšati učinak iz prošle sezone kada su u osmini finala FA kupa ispali od Millwalla.