Bundesliga, 23. kolo, 19.02.2018, 20:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 2:1 RB Leipzig
RB Leipzig

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.02.2018.

Eintracht je u Frankfurtu u posljednjem susretu 23. kola Bundeslige ugostio RB Leipzig i upisao pobjedu 2:1. Momčad Nike Kovača odigrala je jako dobru utakmicu i zaslužila sva tri boda...

Važan dvoboj za Eintracht i RB Leipzig okončan je pobjedom domaćina koji je tako skočio na visoku treću poziciju, a RB Leipzig ostao je peti i propustio je priliku doći čak do drugog mjesta. U borbenom dvoboju prvo poluvrijeme donijelo je bolji nogomet, a domaćin je organiziranom obranom u drugom dijelu spriječio povratak Leipziga.

Inače početak susreta je kasnio zbog protesta navijača Eintrachta radi održavanja utakmica ponedjeljkom. Brojni transparenti i spuštanje navijača do samog terena, a nakon što su se vratili na tribinu, susret je započeo uz snažne zvižduke koji su odjekivali većim dijelom susreta.

Počelo je obostrano otvoreno, a Leipzig je vrlo rano došao do pogotka. Bila je to lijepa akcija u kojoj je Demme odradio dobar dio posla, navukao dvojicu igrača Eintrachta i nakon toga proigrao Laimera, a on sjajno vidi samog Jean-Kevina Augustina i mladi Francuz rutinski zabija sa sedam-osam metara.

Igralo se brzo i agresivno na obje strane, Eintracht je odmah krenuo po poravnanje, a do njega je došao deset minuta kasnije. U 22. minuti nakon ubačaja iz kornera obrana gostiju nije uspjela očistiti opasnost, Abraham je glavom proslijedio loptu na lijevu stranu gdje je bio Timothy Chandler i iz blizine ugurao loptu u mrežu.

Nastavio je domaćin s odličnom igrom i u 26. minuti došao je do preokreta. Obrana Leipziga naslijepo je ispucavala loptu prema naprijed, Chandler je to odlično pročitao i glavom proigrao Antu Rebića koji bježi po lijevoj strani i daje idealnu loptu za Kevin-Princea Boatenga, a on s desetak metara rutinski zabija za 2:1.

Ludnici tu nije bio kraj. U 30. minuti Felix Zweyer dosudio je kazneni udarac za goste nakon starta Rebića u svojih 16 metara, uslijedili su žestoki prosvjedi domaćina i sudac se odlučio za pregled snimke poslije čega je poništio svoju odluku.

Upravo Rebić trebao je Eintrachtu u završnici prvog dijela donijeti i veću prednost kada je u 44. minuti odlično izbjegao zaleđe, iskosa došao sam pred vratara Gulacsija, ali došao mu je preblizu, pucao loše i mađarski vratar nogom je obranio njegov pokušaj.

Nakon što je Zwayer označio kraj prvog poluvremena, opasno se zakuhalo na sredini terena, Keita je s krajem poluvremena startao na Hasebea, ubrzo su se u sukob uključili brojni igrači s obje strane, ali sve je okončano odlaskom u svlačionicu i edukativnim razgovorom Zwayera s onima koji su i sve započeli.

I drugo poluvrijeme krenulo je sa zakašnjenjem od desetak minuta, navijači su nastavili performans i zasuli travnjak teniskim lopticama i to u dvije runde, nakon što je prva runda izgurana s travnjaka, uslijedio je drugi dio.

Drugo poluvrijeme donijelo je borben nogomet, ali ne i previše šansi. Leipzig je na sve načine pokušavao doći do poravnanja, ali Eintracht se sjajno branio i to ne samo u posljednjoj liniji već počevši od veznog reda i održavao je prednost.

Nakon dugo vremena na travnjaku u Bundesligi se našao i Forsberg, ušli su i Poulsen i Werner, ali Leipzig nikako nije mogao probiti domaćina i upisao je poraz.

U zasluženoj pobjedi Eintrachta Ante Rebić odradio je odličnih 80 minuta.

• narada10819.02.2018. u 23:04
    mozda najbolji Eintracht od one legendarne sezone 91./92. pod Dragoslavom Stepanovicem. Bajdevej: jos jedna vrlo dvojbena odluka na stetu Leipziga. Toboze, bio je offsajd prije foul Rebica, zato penal ponisten. Vrlo dvojbeno. Ali naravno da je RB platio danak sjajnoj utakmici protiv Napoli-a prije... [više na forumu]