Ligue 1, 24. kolo, 20.02.2018, 18:30 h
Troyes
Troyes 0:0 Dijon
Dijon

Troyes i Dijon odigrali bez pogodaka, domaćin i dalje opasno blizu zoni ispadanja

Sportnet • utorak, 20.02.2018.

U zaostaloj utakmici 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Troyes i Dijon odigrali su 0:0. Sretniji će s nulom svakako biti Dijon koji je većim djelom utakmice bio u podređenom položaju, uz to je i nakon sedam gostujućih poraza za redom napokon uspio doći do boda.

AUTOR: Stipe Dedić

Podsjetimo, susret ovih dvaju ekipa trebao se igrati početkom veljače, no odgođen je zbog natopljenog terena.

U izrazito skromnom prvom poluvremenu teško da išta možemo izdvojiti. Najbolju priliku imali su gosti kada se Tavares sjurio prema golu Troyesa, no nije najbolje kontrolirao loptu i vratar Zelazny uspio mu se baciti u noge, te tako spriječiti vodstvo gostiju.

U drugom dijelu gledali smo nešto otvoreniju utakmicu. Dijon je i dalje igrao nešto bolje, no ovog su puta domaćini bili ti koji su stvarali prilike. Brian Pelé je u 64. minuti lijepo opalio desnom nogom s ruba kaznenog prostora, no udarac je išao ravno u Reyneta na golu gostiju, stoga vratar nije imao previše problema s tom loptom.

Sjajnu su prigodu imali domaćini u 71. minuti susreta. Samuel Grandsir imao je vremena primiti ubačaj u kaznenom prostoru gostiju i snažno opalio po golu Dijona. Udarac Grandsira već je bio svladao Reyneta, no ukazao se napadač gostiju Tavares i skinuo loptu s crte. Već u narednoj akciji, odnosno nakon novog kornera mogao je zabiti i Korejac Suk, no nije iz dobre pozicije glavom uspio pogoditi okvir gola gostiju.

Gosti su uzvratili u 74. minuti. Wesley Said prošetao se kroz obranu Troyesa, onda dodao do Naima Slitija koji je iz prve opalio po lopti, no vodeći pogodak gostiju spriječila je vratnica.

Možda i najbolju priliku na utakmici propustio je u 82. minuti desni bek domaćina Mathieu Deplagne koji se odjednom našao nečuvan u kaznenom prostoru gostiju, no nije uspio kvalitetno zahvatiti loptu i njegov udarac nije na kraju išao niti u okvir gola.

Do kraja utakmice Grandsir je još jednom pokušao s dvadesetak metara, no njegov je udarac bio isuviše slabašan da bi ugrozio Reyneta na vratima gostiju.

Podjelom bodova Troyes je došao da 28., a gosti do 32. boda u sezoni. Dijon je na 13. poziciji ljestvice dok je Troyes 15. i bježi samo dva boda mjestima koje vode u drugu ligu.