Lille
Lille 0:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Sportnet • subota, 03.02.2018.

U 24. kolu francuskog nogometnog prvenstva PSG je bez većih problema odradio gostovanje u Lilleu. Neymar i društvo slavili su sa 3:0, no nije sve prošlo bez repova. Ipak, za kontroverzni pogodak kojim su načeli Lille, gosti su se iskupili dvama prekrasnim pogocima u nastavku.

PIŠE: Stipe Dedić

PSG se slavljem u Lilleu vratio na jedanaest bodova prednosti pred prvim pratiocima, ekipom Marseillea.

Parižani su poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Lijevi bek PSG-a Yuri Berchiche naletio je na odbijanac u kaznenom prostoru domaćina i desnicom ga snažno pospremio u mrežu. Sve bi bilo u redu da pogotku nije prethodilo zaleđe. Naime, iza obrane Lillea bio je napadač gostiju Edinson Cavani, no glavni je sudac procijenio da nije utjecao na igru.

U nastavku su gosti nastavili dominaciju. Za 2:0 pogodio je Neymar iz slobodnog udarca u 77. minuti. Brazilac je sa šesnaest metara loptu poslao u vratarev kut, no teško da je Mike Maignan išta mogao učiniti da spriječi novi pogodak gostiju.

Za najljepši trenutak utakmice pobrinuo se Argentinac Giovani Lo Celso. On je prekrasnim lobom u 87. minuti postavio konačnih 3:0.

PSG je tako nakon poraza od Lyona upisao dvije ligaške pobjede u nizu, zabivši pritom sedam i ne primivši niti jedan pogodak. Trupe Unaija Emeryja u pravom su trenutku krenuli s „bildanjem“ forme, obzirom da ih 14. veljače, na Valentinovo, čeka „spoj“ s Realom iz Madrida.