Monaco
Monaco 3:2 Lyon
Lyon

Sportnet • nedjelja, 04.02.2018.

U 24. kolu francuske Ligue 1, Monaco je svladao Lyon s 3:2 iako su nakon pola sata gubili s 2:0, međutim ono što svakako može zabrinjavati navijače hrvatske nogometne vrste je ozljeda vratara Monaca Danijela Subašića...

PIŠE: Jan Šneler

Najbolji vratar 2017. godine u francuskom prvenstvu i prvi vratar hrvatske nogometne reprezentacije, Danijel Subašić, napustio je teren u Monacu već u 15. minuti. Prilikom intervencije, Subašić je desnom nogom udario u stativu i nažalost morao uz pomoć liječničke službe napustiti travnjak. Iako je teško spekulirati o prirodi ozljede, o čemu će više riječi biti u narednim danima, hrvatske navijače ne mogu biti spokojni kada vide prvog vratara kako teško hodajući napušta travnjak, svega četiri mjeseca do početka Svjetskog prvenstva.

Lyon je u utakmici vrlo rano došao do vodstva. Diaz je u 12. minuti pucao, lopta je promijenila smjer i prevarila Subašića koji se upravo u toj akciji i ozlijedio. Domaća momčad nije mogla gore zamisliti početak susreta, a loš niz se samo nastavio. U 28. minuti, Mendy je ubacio, a iz velike blizine Traore zakucao za povećanje vodstva Lyona.

Dosta ošamućeno su izgledali domaći u tim trenucima, no upravo individualna kvaliteta Keite omogućila im je smanjenje rezultata. Sve je napravio Keita, prošao nekoliko igrača Lyona i s desetak metara iskosa lijepo poentirao za 2:1. Sreća se osmjehnula Monacu pet minuta kasnije.

Nakon centaršuta domaćih, Mendy je nespretno povukao Glika i omogućio sucu da ispravno pokaže na bijelu točku. Očajno je kazneni udarac izveo Falcao, no iz odbijene lopte uspio je spremiti loptu u mrežu i vratiti stvari na početak. Izrazito uzbudljivo prvo poluvrijeme zaključio je Keita suludim startom u 44. minuti. Uz aut liniju, potpuno nepotrebno s dvije noge uklizao je Mendyju i zaradio drugi žuti karton. Sudac utakmice ne bi pogriješio niti da je izvadio direktni crveni karton.

U drugom dijelu, Monacu je bilo još teže jer je morao igrati s desetoricom igrača i s prilično neiskusnim vratarom na golu. Priliku da preokrene rezultat imao je Falcao u 53. minuti no njegov udarac otišao je malo iznad grede. Upravo je Falcao morao napustiti igralište u 55. minuti zbog ozljede, a umjesto njega ušao je iskusni Stevan Jovetić.

Monaco je u 73. minuti bio jako blizu pobjedničkog gola, no niti Rony Lopes nije bio precizan, odnosno točnije vratar Lyona Anthony Lopes odlično je obranio njegov pokušaj. Ipak, u posljednjim trenucima utakmice, Monaco je uspio stići do trećeg gola i vrlo vrijedne pobjede.

Jovetić je lijepo primio loptu u šesnaestercu, spustio je za Lopesa koji isprve šutira u donji desni kut Lyonovog gola i postavlja konačnih 3:2. Iznimno važna pobjeda izborena za domaću momčad, pogotovo kada se zna da su gotovo cijelu utakmicu igrali bez prvog vratara i cijelo drugo poluvrijeme s igračem manje.