Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.03.2018.

210 minuta truda, nula pogodaka i odluka o drugom finalisti Coppa Italije pala je izvođenjem jedanaesteraca. Milan je tu bio uspješniji, nakon što je u sedmoj seriji Luiz Felipe pucao preko gola, Alessio Romagnoli odveo je Gattusovu momčad u finale...

Nakon 0:0 u prvom susretu u Milanu, u uzvratu u Rimu sve je bilo otvoreno. Lazio je osim Kupa Italije bio u igri za još jedan trofej ove sezone dok je za Milan ovo bila jedina šansa. Na kraju su Rossoneri tu priliku i zadržali te će protiv Juventusa pokušati doći do svog prvog trofeja u ovom natjecanju nakon 2003. godine.

Lazio je imao svojih prilika, čak je i prilikom izvođenja jedanaesteraca jedno vrijeme bio u prednosti, no na kraju su gosti imali više mirnoće i prolaze u finale.

Rimljani su bolje krenuli u utakmicu i imali su u ranoj fazi susreta prvu veću priliku, međutim nisu je iskoristili, Donnarumma je bio spreman na pokušaj Immobilea.

U 35. minuti Donnarumma još jednom spašava Milan, nakon odlične akcije domaćina u idealnoj poziciji našao se Immobile, ali vratar Milan sjajno brani njegov pokušaj.

I dok je Immobile promašivao domaće prilike u prvih 45 minuta, na drugoj strani najopasniji bio je Cutrone, ali niti on nije naštimao nišanske sprave.

U drugom dijelu odmah na početku lijepa prilika za Milan, Suso je sjajno proigrao Davidea Calabriju koji dolazi pred Strakoshu, gađa u bliži kut, ali domaći vratar brani.

Milan je na kraju bio i bliži pobjedi i to u završnici drugog produžetka kada je priliku utakmice propustio Nikola Kalinić. Hrvatski reprezentativac bio je u odličnoj poziciji pred Strakoshom, ali je jako loše zahvatio loptu i pucao preko gola.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca, u prve tri serije vratari su obranili čak četiri loše izvedena penala, nakon toga svi izvođači bili su precizni do Luiza Felipea u sedmoj seriji koji puca preko gola. Nakon njega bivši igrač Rome i navijač Lazija u djetinjstvu, Alessio Romagnoli, vodi Milan u finale.

Nikola Kalinić igrao je od 70. minute umjesto Cutronea.

• qvestor01.03.2018. u 07:44
    valjda je Kalinić imao samo loš dan jer onakvu priliku kakvu je imao ne smije promašit