PPD Zagreb i matematički osigurao Final Four, Horvat briljirao u pobjedi protiv Gorenja

Mihaela Bradovski • utorak, 06.03.2018.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su pobjedu protiv Gorenja Velenja 26:25 i tako i matematički osigurali nastup na završnom turniru SEHA lige. Sjajnu utakmicu odigrao je Zlatko Horvat koji je predvodio strijelce s 12 golova...

Nakon stresnog poraza protiv Kristianstada u nedjelju, PPD Zagrebu vrlo brzo došao je novi susret, već 48 sati nakon tog susreta u Zagrebu je gostovalo Gorenje. Iako je bilo izvjesno da će Zagreb nastupiti na završnom turniru SEHA lige, sada je to i matematički osigurao tijesnom pobjedom 26:25.

Gorenju je to bio vrlo važan susret, Slovenci se još uvijek bore za to posljednje mjesto na završnom turniru, a ovim porazom značajno su se udaljili od tog cilja. Četvrtoplasirano Celje ima pet bodova više i utakmicu manje i teško je za očekivati da će prokockati tu prednost u završnici sezone s obzirom na raspored.

Stoga su igrači iz Velenja sve karte bacili na teško Zagrebovo psihičko i fizičko stanje nakon dvoboja protiv Kristianstada, nadali su se da to mogu iskoristiti, ali Zagreb je uspio slaviti na krilima Zlatka Horvata i njegovih čak 12 pogodaka.

Susret je svih 60 minuta bio neizvjestan, momčadi su se u prvom dijelu izmjenjivale u vodstvu da bi u nastavku susreta Zagreb ipak održavao prednost.

Tek u završnici uspjeli su se domaćini odvojiti na plus tri, Gorenje je došlo na gol zaostatka, ali Horvat je odmah zabio za 26:24. U zadnjoj minuti Potočnik je iz sedmerca smanjio na 26:25, ali više od toga Gorenje nije moglo i Zagreb je sačuvao vodstvo do kraja susreta.

Horvat je bio prvo ime susreta s 12 golova i samo jednim promašajem i to sa sedam metara dok je Urh Kastelic dodao deset obrana. Kod Gorenja Alem Toskić zabio je šest golova, a Rok Ovniček pet.

U drugom dvoboju odigranom u utorak Vardar je odnio pobjedu iz Pančeva 27:23. Iako rezultat to ne pokazuje, gosti su imali prilično jednostavan posao, rano su se odvojili i stvorili razliku te domaćin nije uspio smanjiti zaostatak.

U redovima Vardara Martin Popovski zabio je šest golova, Dainis Krištopans pet, Luka Cindrić dva, a Igor Karačić jedan. Kod domaćina Ivan Dimitrijević postigao je osam pogodaka dok je Dušan Petrović skupio 12 obrana.