SEHA liga, 16. kolo, 07.03.2018, 21:00 h
Nexe Našice 22:35 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Našičani upisali težak poraz od Celja na svom parketu

Sportnet • srijeda, 07.03.2018.

Iako je bilo jasno kako je Nexe potrošen nakon nedjeljne utakmice s Koprom, ovako teškom porazu (22:35) vjerojatno se nitko u Našicama nije nadao...

PIŠE: Jan Šneler

Jasno je bilo prije početka utakmice kako će Nexe teško doći do pobjede protiv Celja. Ohrabreno porazom Meškova u Skopju, Celje bi pobjedom došlo na treću poziciju SEHA-Gazprom lige i tako izbjeglo Vardar. Upravo to se i dogodilo, Celje je slavilo, no Nexe može brinuti težak poraz koji su doživjeli.

Na početku nije izgledalo tako crno za Našičane. Nexe je držao korak s rezultatom iako su gosti konstantno vodili. U jednom trenutku vodili su Celjani s 6:10, no Nexe ipak uspijeva vratiti se u utakmicu. Ipak u posljednjih nekoliko minuta Našičani ponovno padaju u igri i Celje dolazi do velikog vodstva 10:15. Nisu uspijevali naći domaći obranu na njihov odličan šut i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Celja 11:16.

U drugom dijelu situacija se nije nimalo popravila i s tri gola u nizu Celje odlazi na 11:19 i praktički rješava pitanje pobjednika. Radili su gosti što su htjeli, pucali ih svih pozicija i potpuno razbili obranu Nexea. Rješenja naprosto nije bilo, a uvod u debakl najavio je Suholežnik golom za vodstvo Celja 19:30.

Do kraja utakmice još su gosti postigli pet golova i tako konačno slavili s velikih 22:35. Iako rezultatski nebitan, jer Nexe odavno nije u igri za Final Four SEHA-Gazprom lige, ovaj poraz mogao bi ostaviti traga na momčadi Hrvoja Horvata. Unatoč odličnim rezultatima u EHF kupu, rezultati Nexea u regionalnom natjecanju jako su slabi.

Večeras je kod domaće momčadi najbolji bio Šipić sa šest pogodaka, dok je Greganić dodao pet. Vratari nisu bili na zadatku te su skupili svega 11 obrana (Lelić 8 a Poljak samo tri). U gostujućoj momčadi, Mačkovšek je postigao sedam golova, a Marguč i Mlakar po pet. Lesjak je bio jako dobar i skupio 10 obrana.

FPTO: Josip Ledinšćak, SEHA