Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 07.03.2018, 17:00 h, Rujevica, Rijeka
Suci: Damir Batinić, Borut Križarić, Goran Pataki
4:1(1:1) Dinamo
Mario Gavranović 16'
Dinamo

Branimir Korać • srijeda, 07.03.2018.

U zaostalom susretu 23. kola HT Prve lige Rijeka je na Rujevici ugostila Dinamo i pregazila ga s 4:1. Dvostruki strijelac bio je Heber, Pavičić i Puljić dodali su po još jedan pogodak, a za Dinamo je zabio Gavranović. Od sredine prvog poluvremena Dinamo je igrao bez isključenog Leškovića, sukrivca za prvi pogodak Rijeke...

Dinamo je upisao vrlo visok poraz u derbiju 23. kola na Rujevici protiv Rijeke. Znali su se Modri raspadati u Rijeci, a dogodilo im se to još jednom. Slično kao i u derbiju protiv Hajduka u Maksimiru, ponovno su protivnici došli do pogotka zahvaljujući (ne)suradnji Livakovića i Leškovića, a Dinamov stoper vrlo loš nastup začinio je i ranim isključenjem.

Za razliku od one bure i zaleđenog terena, danas su u Rijeci uvjeti za igru bili puno bolji, viđen je dobar dvoboj, dosta čvrst i otvoren na obje strane, a domaćin je znalački iskoristio igrača više i zasluženo došao do pobjede. Dinamo se trudio u nastavku vratiti se u susret, ali nešto prilika što je imao, nije iskoristio.

Krenulo je odlično za Modre koji su poveli već u 16. minuti kada je Dani Olmo ubacio nisku loptu s desne strane, Mario Gavranović odlično se bacio ispred čuvara i skrenuo loptu u suprotni kut za vodstvo Zagrepčana.

Svega tri minute kasnije poklon Dinamove obrane domaćin koristi. Livaković je ispucavao loptu i tražio Leškovića, bila je to vrlo spora i slaba lopta, a niti Leškovićeva reakcija nije bila puno bolja jer je je prekasno krenuo na loptu, iskoristio je to Čolak koji presijeca dodavanja, kreće sam prema Livakoviću i onda na lijevoj strani pronalazi Hebera koji pogađa praznu mrežu.

Lešković je dosta kasnio u dvobojima, reakcije nisu bile dobre, a u 26. minuti zbog drugog žutog kartona napušta igru i ostavlja svoju momčad s igračem manje.

Do kraja prvog dijela Dinamo je imao najbolju priliku i to kada je Moro dobro opalio s 20-ak metara, ali Sluga je dosta neugodan udarac skrenuo u korner.

U drugom dijelu Dinamo nije izdržao. Već u 48. minuti Čolak dolazi iskosa pred Livakovića koji brani njegov pokušaj, u nastavku akcije lopta dolazi do Grahovca, ovaj kratko dodaje za Pavičića, a bivši igrač Dinama lijepim udarcem zabija za preokret.

Nova loša reakcija Dinamove obrane kažnjena je u 59. minuti, Čolak je ponovno upisao asistenciju za Hebera i Rijeka je imala visokih 3:1.

Tražili su Modri kazneni udarac u 67. minuti nakon dvoboja Gavranovića i Punčeca u 16 metara, Batinić nije ništa dosudio. Do kraja susreta Dinamo je imao najbolje prilike preko Ademija koji nije uspio skrenuti ubačaj Hajrovića te Olma čiji je udarac iz dobre pozicije prošao pokraj vratnice.

Šlag na kraj za domaćina stigao je u 87. minuti kada Jakov Puljić iz slobodnog udarca s 20 metara krasno pogađa za konačnih 4:1.

Tragična igra Dinamove obrane pomogla je Riječanima da dođu do visoke pobjede, Dinamo ostaje na vrhu ljestvice s visokom prednosti, ali ona se ipak malo istopila u odnosu na ono što su Modri očekivali.