Dva gola Kozine u porazu Göppingena od Rhein-Neckara, Flensburg siguran

Sportnet • četvrtak, 08.03.2018.

U dvije utakmice njemačke Bundeslige iznenađenja nije bilo. Flensburg je na svom terenu slavio protiv Wetzlara 34:27 dok je Göppingen teško stradao na gostovanju kod Rhein-Neckar Löwena (31:20)...

PIŠE: Jan Šneler

Večerašnje utakmice rukometne Bundeslige sigurno nisu bile najnapetije, ali su hrvatski ljubitelji rukometa mogli vidjeti Göppingen na djelu s kojim će upravo našički Nexe u 5. kolu EHF kupa igrati na svom terenu.

Rhein-Neckar Löwen je poznat po odličnoj i brzoj napadačkoj igri te je gotovo nemoguće ih svladati ako obrana nije na najvišoj razini. Göppingenova to sigurno nije bila jer su domaći vrlo lako dolazili do pogotka i u 15. minuti imali veliko vodstvo 10:4. Par minuta do kraja prvog dijela, Espersen je smanjio na 12:9 i tako vratio goste u utakmicu, ali nije dugo trajala nada za Göppingen.

Već u uvodnim minutama drugog dijela, Rhein-Neckar radi seriju 4:0 te dolazi do vodstva 19:11. Kako je vrijeme protjecalo postalo je jasnije kako Rhein-Neckar neće ispustiti vodstvo tako lako te kako nema šanse da Göppingen stigne veliki minus. Na kraju završilo je velikih 11 razlike.

Za domaću momčad Pekeler je postigao sedam golova, dok je Tollbring dodao šest. Kod poraženog Goppingena, Schongarth i Schiller zabili su po četiri gola, dok je naš povremeni reprezentativac Krešimir Kozina postigao dva pogotka. Definitivni igrač utakmice je vratar domaćih, Appelgren koji je skupio 21 obranu.

Više nego što se očekivalo, Flensburg se mučio protiv Wetzlara. Nikako domaći nisu uspijevali prelomiti utakmicu iako su imali sasvim pristojnih 15:10 pet minuta do kraja prvog dijela. Ipak, gosti se nisu predavali te se na poluvrijeme otišlo s minimalnom prednošću Flensburga 16:15.

U drugom dijelu Flensburg je ipak bolje izgledao te je nakon uvodnog dijela čvršćom i smirenijom igrom došao ponovno do velike prednosti 26:20. Vidjelo se u tim minutama kako domaći pojačavaju intenzitet, a gosti polako padaju u koncentraciji. Iako su imali i devet pogodaka razlike, domaći su slavili 34:27.

U pobjedničkoj momčadi odličan je bio Wanne s devet pogodaka, dok je Glandorf postigao osam. Wetzlaru nije pomoglo niti sedam pogodaka Bjornsena.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713