Buva ponovno najbolji u porazu Istanbula, Banvit lakoćom do pobjede

Petar Jenjić • subota, 10.03.2018.

Odigrane su prve tri utakmice 20. kola turskog košarkaškog prvenstva, a u nama najzanimljivijoj utakmici Istanbul je na domaćem parketu poražen od vrlo raspoloženog Tofaša, a najučinkovitiji je u redovima poražene momčadi ponovno bio Ivan Buva...

12. prvenstvenu pobjedu upisao je Banvit koji na domaćem parketu nije imao problema protiv Yesilgiresuna. Slavio je rezultatom 104:80 i tako nanio gostima 14. poraz sezone. U utakmici u kojoj obrani nisu bile na najvišoj razini, susret je odlučen u drugoj četvrtini koju je Banvit dobio s visokih 31:11.

Domaću momčad do pobjede je predvodio Angelo Caloiaro s 21 poenom, 11 koševa dodali su Damian Kulig, Adonis Thomas, Andy Rautins (šest skokova) i Ridvan Oncel. Najbolji je kod gostiju bio Tadija Dragičević s 14 koševa, dok je Davon Jefferson dodao 13 poena.

U 2018. godini Eskišehir i dalje ne zna za pobjedu, a danas je pretrpio sedmi uzastopni prvenstveni poraz. Bolji je bio Galatasaray rezultatom 84:78 i tako stigao do osme prvenstvene pobjede. Odličnom trećom četvrtinom domaćin je prelomio utakmicu u svoju korist. Uoči posljednjih deset minuta imao je 16 koševa viška (68:52), uspjeli su gosti doći na minus četiri u samoj završnici, ali za nešto više nedostajalo je više vremena.

Alex Renfroe predvodio je Galatasaray s 21 poenom i šest dodavanja, dok je DaJuan Summers dodao 14 koševa i šest skokova. Najbolji je kod Eskišehira bio Joshua Duncan s 19 poena i devet skokova, 14 koševa dodao je Berkay Candan.

Tofaš i dalje ne popušta pa je tako stigao do 17. prvenstvene pobjede u sezoni. Danas je slavio na gostovanju kod Istanbula rezultatom 80:73, u utakmici u kojoj je domaćin bio u egalu sve do posljednje četvrtine. Međutim u završnih deset minuta Tofaš nijednom nije ispustio prednost, u završnici je prvi puta na susretu došao i do dvoznamenkaste prednosti (80:70).

Samuel Mejia predvodio je Tofaš sa 17 poena, osam skokova i pet dodavanja, po 12 koševa dodali su Raymar Morgan i Pierria Henry. Istanbulu ponovno nije pomogao Ivan Buva koji je susret zaključio s 23 poena (7/10 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 6/9), sedam skokova i dvije asistencije za 33 minute provedene na parketu.