Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo, 10.03.2018, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Petar Jenjić • subota, 10.03.2018.

Nogometaši Hajduka pogotkom Karla Letice u 95. minuti utakmice uspjeli su svladati Istru 1961 sa 3:2 i osvojiti sva tri boda...

Hajduk je nakon velike muke i borbe uspio doći do sva tri boda protiv žilave Istre 1961 koja se borila do samog kraja. Puljani su do 70. minute vodili s 2:1, no nisu uspjeli izdržati do posljednjeg sučevog zvižduka. Prvo je Ahmed Said izjednačio na 2:2, da bi pobjedu Hajduku donio vratar Karlo Letica u posljednjem napadu na utakmici. Ovom pobjedom Hajduk je iskoristio posrtaj Dinama i stigao na šest bodova zaostatka za Modrima.

Nešto mirniji početak utakmice protekao je u blagoj Hajdukovoj dominaciji koju je nakon dobre obrambene reakcije stigao do pogotka. Bijeli su poveli u 16. minuti kada je Franko Kovačević s desne strane proigrao Josipa Juranovića koji je isprve ubacio prema petercu gdje se našao Adama Gyurcso i skrenuo loptu u mrežu. Bio je to njegov drugi uzastopni pogodak u dresu Hajduka, nakon što je u prošlom kolu donio pobjedu Splićanima protiv Rudeša.

Međutim prednost Hajduka nije dugo potrajala, Nikola Matas je u 27. minuti ubacio s desnog krila na prvu stativu gdje se našao Aljoša Vojnović i skrenuo u mrežu. Najbolju priliku do kraja poluvremena imali su gosti preko Andree Otochiana koji je s dvadesetak metara pucao malo pored gola.

Iako se očekivao pritisak Hajduka u nastavku, to se nije dogodilo. Baš naprotiv, Istra je došla do potpunog preokreta u 53. minuti. Tomislav Čuljak ubacio je s lijeve strane u kazneni prostor gdje se našao Cosmin Matei i krasnim udarcem isprve donio svojoj momčadi prednost.

Bijeli su uspjeli poravnati u 71. minuti. Tek što je ušao u igru Toma Bašić izveo je korner, pogodio Ahmeda Saida koji glavom pogađa sami kut Istrinog gola pored nemoćnog Vanje Iveše.

Pritisnuo je domaćin tražeći preokret. Gyurcso je sam izašao pred vratara Istre koji je odlično zatvorio kut i obranio udarac. Nešto kasnije pokušao je i Zvonimir Kožulj s ruba kaznenog prostora, no samo pored gola. U 89. minuti iz slobodnog udarca pucao je Bašić, no pogodio je gredu. Još su jednom domaćini pogodili okvir gola preko Saida.

Prava drama odvijala se u sudačkoj nadoknadi. Prvo je u redovima Istre drugi žuti karton dobio Tomislav Čuljak, a Hajduk je u zadnjem napadu na utakmici došao do pogotka. Loptu je u mrežu skrenuo vratar Bijelih Karlo Letica koji se tako prometnuo u junaka.

• narada10810.03.2018. u 19:34
    trebao bi neko staviti zadnjih 10 minuta, to je bio vatromet!
    narada108
  • vjesu10.03.2018. u 19:19
    Gledao sam utakmicu i evo ja kao Dinamovac moram priznati da mi je bilo drago kad su zabili za pobjedu. Utakmica je bila jako zanimljiva i Hajduk nije odigrao vrhunski ali su pokazali veliku zelju, imali dvije grede, jos puno dobri sansi da bi na kraju bili nagradeni nevjerojatnom zavrsnicom. Treba... [više na forumu]