Bundesliga, 26. kolo, 11.03.2018, 18:00 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 3:2 Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Dario Dodić • nedjelja, 11.03.2018.

Nedjeljni program 26. kola Bundeslige zaključen je ljepoticom u Signal Iduna Parku. Eintracht Nike Kovača dvaput se vraćao u život, ali sjajni Michy Batshuayi donosi pobjedu Borussiji Dortmund...

U fenomenalnoj utakmici, točnije u fenomenalnoj završnici utakmice, mogli su uživati navijači u Signal Iduna Parku u Dortmundu gdje su njihovi miljenici, nogometaši Borussije, u posljednjim trenucima iščupali pobjedu protiv Eintrachta.

Momčad Nike Kovača dvaput se vraćala iz zaostatka, oba su trenera pogađala s izmjenama, no bolje je prošao domaći sastav i na kraju slavio s 3:2.

Prvih 45 minuta pripalo je Borussiji, Eintracht se nije istaknuo posebno dobrom ofenzivom, domaći su uz ponešto sreće imali vodstvo. U 12. minuti Pulišićev ubačaj s desne strane u vlastitu mrežu šalje Marco Russ, ovo mu je peti autogol u Bundesligi.

Kao žrtva nervoznog prvog poluvremena završio je Ante Rebić. Hrvatski napadač zaradio je žuti karton zbog grubog starta, nije odigrao onako dobro kako zna i Kovač ga je zamijenio već na poluvremenu.

Nije se u nastavku "proljepšala" igra sve do posljednjih pola sata. Eintracht se otvorio, Kovač je po tko zna koji put pogodio s izmjenama, gosti iz Frankfurta stigli su do izjednačenja. Igrala se 75. minuta, Luka Jović zabija samo osam minuta nakon ulaska u igru.

I domaći strateg Stöger pokazao je sjajan nos za promjene. Pola sata prije kraja ubacio je u igru Batshuayija koji mu se odužio na najbolji mogući način. Samo dvije minute nakon izjednačujućeg gola Eintrachta Borussia ponovno stiže do vodstva. Duplim su pasom Pulišić i Batshuayi izbacili kompletnu obranu gostiju, napadač Borussije pogađa donji desni kut za Eintrachtova gola za novo vodstvo, 2:1.

Zaigrao je puno bolje Eintracht u završnici susreta, Kovač vuče još jedan sjajan potez, u igru šalje Bluma, koji u prvoj minuti sučevog dodatka na dodavanje Da Coste zabija prvi gol ove sezone, na semaforu je pisalo 2:2.

Nije to bilo dovoljno za bod gostiju, Batshuayi u četvrtoj minuti sučevog dodatka prima loptu u kaznenom prostoru Eintrachta i iz okreta lijepo pogađa za pobjedu domaćih.