Cibona visoko poražena na gostovanju kod lidera za oproštaj od regionalne sezone

Branimir Korać • ponedjeljak, 12.03.2018.

U posljednjem kolu regionalnog dijela sezone u ABA ligi, Cibona je imala najteže gostovanje, protivnik joj je bila Crvena zvezda koja joj je nanijela vrlo težak poraz. Luka Žorić propustio je ovaj dvoboj, ali teško da bi i s njim Cibosi prošli bolje...

Cibona nije imala nikakve šanse u Beogradu protiv Crvene zvezde. Domaćinu je to bila tek trening utakmica za nastavak natjecanja u Euroligi, ali i uoči polufinala doigravanja gdje će igrati protiv Mornara. S druge strane Cibosima je ovo bila oproštajna utakmica od ABA lige za ovu sezonu.

Ante Nazor uoči dvoboja isticao je kako će njegovi igrači imati veliki motiv igrajući protiv ovakvog protisnika na njegovom terenu, ali razlika u kvaliteti između ove dvije momčadi je poprilična, posebno kada nije nastupio Luka Žorić koji je bio u zapisniku, međutim dobio je odmor.

Dobru je minutažu zato dobio mladi Krešimir Ljubičić, prvu ozbiljniju minutažu ove sezone, a pokazao je kako se na njega može računati.

Susret nije donio baš nikakvu neizvjesnost, Cibona je još koliko toliko bila ravnopravna u prvom poluvremenu i nije dopustila Zvezdi da pobjegne na 20+ razlike, ali to se dogodilo u drugom dijelu.

Na odmoru je Zvezda imala vodstvo 48:36, a nakon toga Zvezda je pritisnula i razlika se samo povećavala do konačnih 107:69.

"Trebali smo imati odgovor na njihovu agresivnu igru. Ovo je realna slika, iako smo mogli mnogo bolje", rekao je nakon susreta Nazor, a Ljubičić je dodao: "Čestitke Zvezdi na pobjedi, vidi se da su vodeća ekipa regionalne lige. Nama je sad bitno da se okrenemo domaćem prvenstvu."

U redovima Cibone Karlo Uljarević ubacio je 13 poena dok je Domagoj Bošnjak dodao 12. Kod Zvezde Dylan Ennis ubacio je 21 poen uz 7/7 tricu te podijelio pet asistencija dok je Ognjen Dobrić dodao 18 poena.