Zadar nastup u ABA ligi okončao porazom na gostovanju kod Olimpije

Branimir Korać • nedjelja, 11.03.2018.

Posljednje kolo ovosezonskog regionalnog natjecanja Zadru je donijelo gostovanje u Ljubljani kod Petrol Olimpije i tijesan poraz. Ljubljančani su tako sezonu okončali serijom pobjeda, ali ipak iza Zadra na ljestvici...

Petrol Olimpija proigrala je u završnici sezone i u susret protiv Zadra ušla je s nizom od četiri uzastopne pobjede, u toj seriji svladala je i Partizan i Cedevitu, a petu pobjedu u nizu ostvarila je protiv Zadra. Slavila je u svojoj dvorani 90:85 u susretu u kojem je mogao i Zadar uz malo više koncentracije u obrani do pobjede.

Zadrani su još dvije minute prije kraja bili u egalu, Olimpija je nakon toga povela i do kraja susreta više nije ispuštala prednost. No ostaje dojam da je uz samo malo više koncentracije u obrani susret mogao potpuno drugačije završiti.

Kako je krenulo, činilo se da bi Zadar mogao prekinuti Olimpijinu uspješnu seriju, gosti su vrlo dobro ušli u utakmicu i tricom Šime Špralje poveli su u završnici prve četvrtine s 24:14.

Bila je to ujedno i jedina dvoznamenkasta prednost za obje momčadi na susretu, prednost gostiju počela se topiti u drugoj dionici i u završnici i potpuno istopila. Na poluvrijeme se ipak otišlo s malom prednosti gostiju 41:39.

U nastavku susreta Olimpija je preuzela vodstvo, ali Zadar je uspio serijom 14:3 ponovno vratiti vodstvo na svoju stranu te u zadnju četvrtinu ući sa 60:56.

Tu je Olimpija vrlo brzo uhvatila priključak, a Zadar je posljednji put u utakmici bio kod već spomenutih 76:76 dvije minute prije kraja, nakon toga Jordan Morgan i Devin Oliver odvajaju domaćin i Zadrani više nisu imali nijedan posjed za poravnanje ili preuzimanje vodstva.

U konačnici je presudio loš skok gostiju koji su dopustili Olimpiji čak 15 napadačkih skokova, a domaćin je to znao iskoristiti i naplatiti.

Predvodili su ga Morgan s 25 poena i sedam skokova, Gregor Hrovat s 19 poena i šest asistencija te Oliver s 18 poena i 13 skokova. Kod Zadrana Ive Ivanov ubacio je 22 poena, a po 16 su dodali Preston Knowles (osam skokova) i Špralja. Dobru utakmicu odradio je i Luka Božić s 15 poena i šest skokova.