Vodeni sportovi

Jug preko Brescije do nove pobjede u Ligi prvaka

Petar Jenjić • srijeda, 14.03.2018.

Do treće uzastopne pobjede, a četvrte u posljednjih pet utakmica, stigli su vaterpolisti Juga u novom susretu u Ligi prvaka. Jugaši su u Gružu s ukupnih 10:7 bili bolji od Brescije čime su skočili na treće mjesto skupine A. Ispred dubrovačke momčadi još su tek Olympiakos i Barceloneta...

Vaterpolisti Juga bili su uspješni u svom bazenu protiv talijanske Brescije, u novom susretu Lige prvaka. Dubrovčani su do sedme pobjede u sezoni, a četvrte u posljednjih pet utakmica u Europi, stigli rezultatom 10:7 i tako stigli na treće mjesto skupine A.

Jugaši su tako nastavili s jako dobrim igrama. Podsjetimo, u 2018. godini upisali su tek jedan poraz u svim natjecanjima, protiv Olympiakosa još u siječnju. Tako su uzvratili talijanskoj momčadi za poraz u prvom dijelu sezone kada je Brescia slavila s golom razlike, završilo je 9:8.

Samo se jednom domaća momčad našla u zaostatku i to na samom otvaranju susreta (1:0). Ključnim se pokazala druga četvrtina koju je Jug dobio sa 5:2 i otišao na tri pogotka prednosti. Početkom posljednje četvrtine gosti su došli na dva gola zaostatka (7:5), no Jugaši su bez većih poteškoća sačuvali prednost i stigli do pobjede.

Jug je do pobjede predvodio Luka Lončar s tri pogotka, po dva gola dodali su Loren Fatović, Maro Joković i Hrvoje Benić, a jednom se u strijelce upisao Vincenzo Renzuto Iodice. Kod gostiju su po dva pogotka postigli Nikola Vukičević i Mladan Janović