Dinamo Pančevo 28:28 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb remizirao u Pančevu i potvrdio dvoboj s Celjem na Final Fouru

Sportnet • srijeda, 14.03.2018.

Iako je rezultatski utakmica bila nevažna jer je porazom Meškova protiv Gorenja hrvatski prvak izbjegao Vardar, iznenađuje slabiji rezultat na gostovanju kod Dinama iz Pančeva...

PIŠE: Jan Šneler

Jučerašnjom pobjedom 33:32 Gorenje je pomoglo svom domaćem rivalu Celju i PPD Zagrebu da opušteno mogu čekati posljednje kolo SEHA-Gazprom lige. Iako se očekivalo kako će posljednja utakmica između PPD Zagreba i Meškova odlučivati koja će momčad završiti na "najgorem", četvrtom mjestu i ići na prvoplasirani Vardar u polufinalu, jučerašnji poraz bjeloruskog kluba sve je promijenio.

U rezultatski nevažnu utakmicu domaći Dinamo puno je bolje ušao. U 11. minuti, Petar Zujović zabio je za vodstvo 6:3. Nikako PPD Zagreb nije mogao uloviti Dinamo te su konstantno domaći vodili s dva-tri razlike. U 16. minuti Zlatko Horvat je iz sedmerca smanjio na 9:8 no već dvije minute kasnije Ivan Dimitrijević ponovno dovodi Dinamo u vodstvo od tri razlike, 11:8.

Na samom kraju prvog dijela, Tin Kontrec donio je Zagrebašima izjednačenje prije odlaska na odmor. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 14:14. U drugom dijelu PPD Zagreb konačno dolazi do vodstva i činilo se kako golom Josipa Božića Pavletića u 41. minuti Zagreb konačno prelama utakmicu. Zabilo je Zagrebovo desno krilo za vodstvo 19:22.

Ipak Dinamo se ne da te u samo dvije minute ponovno dovodi utakmicu u egal. Ušao je PPD Zagreb u posljednjih deset minuta s dva gola viška (24:26) no ponovno isto nije dugo trajalo. Na samome kraju Dinamo je mogao doći i do punog plijena, no ipak važan bod PPD Zagrebu donosi Valentino Ravnić. Do kraja utakmice ostalo je premalo vremena da Dinamo nešto ozbiljnije pokuša te je konačni rezultat bio 28:28.

Kod PPD Zagreba najbolji je bio Božić Pavletić sa šest pogodaka, dok su po pet postigli Horvat, Ravnić i Domagoj Pavlović. U domaćoj momčadi sjajan je bio Dimitrijević s 10 pogodaka, dok je vratar Dušan Petrović upisao osam obrana.

Na Final Fouru koje je na rasporedu od 13. do 15. travnja u Skoplju, PPD Zagreb će igrati protiv Celja dok će Meškov igrati s domaćim Vardarom.

• tomahawk9215.03.2018. u 09:29
    ahahah pričalo se o drugom krugu lige prvaka, a nmg dobit dinamo iz pančeva (bez omalovažavanja). smijurija,nešto ne štima i dok su god braća valčić tu bit će ovako