Vardar Skoplje 29:25 Nexe Našice
Nexe Našice

Hrabri Nexe ipak pao u posljednjim minutama kod Vardara

Sportnet • utorak, 13.03.2018.

Iako rezultatski nevažno 17. kolo, Nexe je pružio kvalitetan otpor na gostovanju kod Vardara. Na kraju je presudilo iskustvo, a ovo gostovanje bit će dobra lekcija Našičanima u borbi za četvrtfinale EHF kupa...

PIŠE: Jan Šneler

Utakmica je krenula, unatoč rezultatskoj nevažnosti, vrlo nervozno. Golmani su bili na visokoj razini, a pucači neprecizni. U 10. minuti Ivan Čupić zabio je za 4:2 vodstvo Vardara. Neko vrijeme se igralo gol za gol te je Vardar održao razliku od dva pogotka.

Ipak, Nexe je izgledao dobro te je u 25. minuti pogotkom Aljaža Lavriča prvo izjednačio da bi minutu kasnije preko Saše Barišića Jamana došao do vodstva 9:10. Zadržao je to vodstvo Nexe i do poluvremena. U posljednjim trenucima prvog dijela, Leban je zabio za 11:12.

Držao se dobro Nexe i u drugom dijelu, iako je Vardar kontrolirao susret te je bilo je samo pitanje kada će Vardar otići i na veću gol razliku. Nažalost, to se dogodilo baš u posljednjih deset minuta. U 51. minuti Luka Cindrić je doveo Vardar u vodstvo 24:21.

Nexe nije odustajao te je Ante Gadža smanjio na 25:23 sedam minuta do kraja susreta. Kada je Greganić zabio u 56. minuti za 25:24, činilo se da će završnica ipak biti neizvjesna. Nažalost sve dobro što je Nexe radio veći dio utakmice upropastio je u posljednje dvije minute. Tri gola zaredom zabio je Vardar i konačno slavio s 29:25.

U momčadi Vardara najbolji je bio Cindrić sa sedam golova, dok je Ivan Čupić dodao pet. Treći Hrvat u Vardaru, Igor Karačić postigao je jedan pogodak. Jedan od zaslužnih za pobjedu Vardara je i Strahinja Milić koji je skupio 14 obrana.

Kod Nexea, Gadža i Marin Šipić postigli su po četiri gola, dok je Perica Lelić skupio 11 obrana.