Kustošija jedina do sva tri boda, Hajduk II do remija u Varaždinu

Petar Jenjić • subota, 17.03.2018.

Vremenske neprilike nisu mogle zaobići niti drugoligaše koji su odigrali ukupno tri utakmice 22. kola. Druga momčad Hajduka remizirala je na gostovanju kod Varaždina, kao i Šibenik kod Hrvatskog dragovoljca, dok je do sva tri boda stigla Kustošija protiv Solina. Susret između Lučkog i Dinama II odgođen je zbog lošeg stanja terena...

Nogometaši Šibenika upisali su drugi uzastopni remi. Nakon što su protiv Novigrada odigrali 1:1, današnji su susret kod Hrvatskog dragovoljca završili identičnim rezultatom. Kao i gosti, Hrvatski dragovoljac i dalje ne zna za pobjedu u drugom dijelu sezone, ovo im je tek drugi osvojeni bod.

U vodstvo su došli gosti u 11. minuti nakon lijepo izvedenog slobodnog udarca Stipana Banića. U završnici prvog poluvremena domaćin je okrunio nešto bolju igru i došao do poravnanja preko Filipovića. Na kraju, kada se uzmu u obzir vrlo teški uvjeti terena u Sigetu, podjela bodova je najrealniji ishod.

Hajduk II s gostovanja kod Varaždina uspio se vratiti s osvojenim bodom, susret je završio rezultatom 2:2 nakon što su se Bijeli dva puta vratili iz zaostatka. Sedmi je ovo prvenstveni remi za Varaždince koji upravo Hajduku na petom mjestu bježe šest bodova.

Varaždin je već u 11. minuti došao u vodstvo. Lopta je nakon jednog slobodnog udarca u kaznenom prostoru pogodila Antu Palaversu u ruku, a sudac je dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Domagoj Drožđek. U samoj završnici poluvremena Hajduk je došao do izjednačenja krasnim pogotkom Darka Nejašmića s ruba šesnaesterca.

Domaćin je kudikamo bolje krenuo u drugo poluvrijeme i to mu se isplatilo u 66. minuti kada je Dejan Glavica, nakon ubačaja s lijeve strane, zatresao protivničku mrežu. Ipak, Bijeli su uspjeli doći do novog poravnanja pogotkom Stanka Jurića u 81. minuti. U samoj završnici gosti su mogli i do sva tri boda, ali je stopostotnu priliku Ivana Delića obranio Ivan Nevistić.

Do sva tri boda i ukupno pete pobjede u sezoni stigla je momčad Kustošije koja je s 2:1 slavila na gostovanju kod Solina kojem je ovo deseti prvenstveni poraz, a treći uzastopni.

Gosti su u razmaku od 14. do 23. minute već postigli dva pogotka, strijelac oba gola bio je Kristijan Lovrić. Do kraja susreta Solin je uspio tek ublažiti poraz, strijelac je bio Luka Kapetanović u 68. minuti.

Susret između Lučkog i druge momčadi Dinama odgođen je zbog obilne kiše i lošeg stanja travnjaka. Dvoboj će se odigrati 20. ožujka.