Dario Dodić • subota, 17.03.2018.

Odigrana je glavnina susreta 27. kola Bundeslige. Eintracht Nike Kovača je na krilima sjajnog Ante Rebića došao do uvjerljive pobjede, dok je Hoffenheim unatoč golu i asistenciji Andreja Kramarića tek remizirao kod Borussije M.

Ako je suditi po nastupima posljednjih tjedana, dva su imena zacementirana na popisu izbornika Dalića za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Ante Rebić i Andrej Kramarić ponovno su imali ključne role u nastupima svojih momčadi u Bundesligi.

I dok je Rebić svoj sjajan nastup okrunio pobjedom u dresu Eintrachta, Kramarićev Hoffenheim u posljednjim je trenucima ispustio sva tri boda na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach.

Nakon jednotjedne golgeterske pauze Kramarić se vratio golovima, a ove je subote dodao i asistenciju. U 13. je minuti izveo korner s lijeve strane i pogodio Hubnera koji pogađa za 1:0.

Nakon pola sata igre Josip Drmić vraća Borussiju u egal, desetak minuta nakon što je ušao u igru. Bio je to prvi pogodak nesuđenog hrvatskog reprezentativca nakon dvije godine, odnosno 24 uzastopne bundesligaške utakmice. Posebno je ovaj pogodak teško pao Kramariću jer je imao ogromnu priliku za 2:0, ali ju je pokvario vrlo slabom završnicom.

Iskupio se hrvatski napadač u 58. minuti kada je sigurnim izvođenjem jedanaesterca vratio Hoffenheim u vodstvo. No, ne predaju se domaći, Stindl ih još jednom vraća u ravnopravni položaj. Po treći je put Hoffenheim poveo samo minutu kasnije, velik je posao odradio Uth, a pogodak postigao Grillitsch. Niti tu golovima nije bio kraj, u 90. minuti Ginter zabija za konačnih 3:3.

U posljednjim je trenucima umalo do pobjedonosnog gola stigao Kramarić, ali uspjela se obraniti domaća momčad.

Do uvjerljive je pobjede na svom travnjaku stigao Eintrach Nike Kovača, koji nastavlja borbu za Ligu prvaka iduće sezone. Eintracht je pitanje pobjednika protiv Mainza riješio već u prvih 45 minuta, ponajviše zahvaljujući iznimno raspoloženom Rebiću.

Poveo je Eintracht već u šestoj minuti, iz voleja je opalio Boateng, a pomalo nespretno reagirao do danas neprelazni vratar gostiju Müller.

Nesebični je Rebić poslužio Jovića za 2:0 u 23. minuti, da bi u završnici prvog dijela sjajnu predstavu okrunio i lijepim golom za 3:0. Prvi put u povijesti Eintracht je protiv Mainza u jednom poluvremenu postigao tri gola.

U nastavku su mreže mirovale, Kovačeva je momčad, razumljivo, skinula nogu s papučice gasa i lagano privela susret kraju. Ante Rebić igru je napustio u 71. minuti.