Osijek pobjednički prošao kroz Ždralove, Međimurje deklasiralo Bjelovar

Ivan Šola • ponedjeljak, 19.03.2018.

Odigrano je 17. kolo 3. HNL Istok u kojem je vodeća četvorka stigla do novih pobjeda i tako nastavili uspješno proljeće. Lider prvenstva druga momčad Osijeka slavila je u Ždralovima, dok su nogometaši Marsonije bez većih problema upisali pobjedu kod fenjeraša Varteksa. Do sigurnih domaćih pobjeda stigli su Bedem, BSK i Međimurje. Neočekivana gostujuća slavlja ubilježili su nogometaši Belišća i Oriolika na gostovanju u Vukovaru, odnosno Požegi. Jedina podjela bodova viđena je u Pleternici gdje su Slavija i Čepin odigrali bez pobjednika.

Devetu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Marsonije koji su na gostovanju u Varaždinu kod Varteksa slavili s visokih 3:0. Kroz svih 90 minuta gostujuća je momčad bila dominantnija, dok domaćini mogu biti sretni i s ovim porazom od tri gola razlike. Marsonija je povela već u 14. minuti kada je nakon kornera Marko Čanić pospremio loptu u mrežu. Do kraja poluvremenu veliku grešku u domaćoj obrani koristi Bruno Boban za 0:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 82. minuti kada konačan rezultat utakmice 0:3 postavlja svojim drugim zgoditkom Bruno Boban.

Derbi začelja odigran je u Vukovaru gdje su istoimeni domaćin i Belišće odigrali vrlo dobru i dinamičnu utakmicu u kojoj su na kraju slavili gostujući nogometaši. Mreže su mirovale sve do 53. minute kada je goste u vodstvo doveo Ivan Mandić. Pitanje pobjednika riješeno je u 77. minuti kada su gosti zgoditkom Emila Jelića povisili prednost na 0:2. Do kraja utakmice domaćini su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 89. minuta kada je konačan rezultat 1:2 postavio Drago Lovrić.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Ždralovima gdje je lider prvenstva druga momčad Osijeka ostvarila desetu prvenstvenu pobjedu. Na iznimno teškom terenu gosti su stigli u vodstvo već u petoj minuti kada je Stjepan Šimičić ostao sam na drugoj stativi i pospremio loptu u mrežu za 0:1. Nakon toga bolje su zaigrali domaći nogometaši, te su zasluženo stigli do izjednačenja. Igrala se 21. minuta kada je Tomislav Pleić preciznim udarcem vratio utakmicu u egal 1:1. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 57. minuti kada je veliku grešku napravio domaći branič Mario Markuz koji je vraćao loptu svome vrataru, ona je zastala u vodi, a to je iskoristio Matej Hudeček koji je zatresao mrežu za konačan rezultat 1:2.

Još jedna zanimljiva utakmica odigrana je u Pleternici gdje su Slavija i Čepin odigrali miroljubivo bez pobjednika. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod u ovoj utakmici. Igrala se 31. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Domagoj Damjanović. U nastavku utakmice bolje su zaigrali domaći nogometaši, a nagrada je stigla u 75. minuti kada je Ivan Peharda postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Bedema iz Ivankova koji su pred svojim gledateljima s visokih 3:0 porazili Croatiju iz Đakova. Igrala se 24. minuta utakmice kada je ponajbolji domaći igrač Mate Bajić preciznim udarcem doveo Bedem u vodstvo, a samo šest minuta kasnije Marko Smolčić povisio je prednost domaćina na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 62. minuti kada je za totalni slom gostiju poentirao njihov bivši igrač Dino Galičić za konačan rezultat utakmice 3:0.

Derbi kola odigran je u Bijelom Brdu gdje su nogometaši domaćeg BSK-a minimalnim rezultatom pobijedili Koprivnicu i tako se probili na treće mjesto na tablici. U vrlo zanimljivoj utakmici domaćini su stigli u vodstvo u 26. minuti kada je Marin Ištvanić neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta prije kraja kada je robusni domaći napadač Nebojša Popović zatresao mrežu za 2:0. U sudačkoj nadoknadi gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, strijelac zgoditka za 2:1 bio je Krunoslav Jambrušić.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Međimurja koji su pred domaćim gledateljima deklasirali Bjelovar 4:0. Na prvi pogodak čekala se 51. minuta utakmice kada je Mario Munivrana doveo domaćine u vodstvo. Do kraja utakmice igrači Međimurja još su tri puta slali loptu u mrežu gostujućeg vratara Stefana Lebovića. Golove se redom postizali Jurica Antonović, Jan Marcijuš i Ivan Ptiček za konačan potop Bjelovara 4:0.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Oriolika koji su na gostovanju u Požegi kod Slavonije upisali svoju šestu prvenstvenu pobjedu. U vrlo izjednačenoj utakmici nešto su se bolje snašli gostujući nogometaši koji su 72. minuti stigli u vodstvo kada je Filip Marinović zatresao mrežu domaćeg vratara Marija Reze. Pitanje pobjednika riješeno je u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je konačan rezultat 0:2 postavio Goran Jurić.