Kurilovec pobjednički kroz Dugo Selo, vodeći dvojac ponovno kiksao

Ivan Šola • ponedjeljak, 26.03.2018.

Odigrano je 20.kolo 3.HNL Zapad u kojem su prevladavali neriješeni rezultati, od devet utakmica čak u njih sedam nije bilo pobjednika. Jedine dvije pobjede upisali su nogometaši Jadrana koji su s visokih 3:0 porazili Rudar, dok su nogometaši Kurilovca minimalnim rezultatom slavili u Dugom Selu. Vodeća trojka se lagano odvojila od konkurencije, dok će se u donjem dijelu tablice voditi velika bitka za ostankom u ligi.

Vodeća momčad prvenstva Vinogradar doživjela je drugi uzastopni kiks, nakon prošlotjednog poraza od Haška, ovaj puta su osvojili mršavi bod na gostovanju u Vrapču. U borbenoj i dinamičnoj utakmici domaćini su se postavili vrlo čvrsto u defenzivi i uspješno otklonili sve pokušaje gostiju. U 56.minuti izravni crveni karton zaradio je domaći igrač Marin Tabaković. Međutim ni s igračem više gosti nisu uspjeli doći do zgoditka, pa je samim time utakmica završila bez pogodaka 0:0.

Još jedna podjela bodova viđena je na Pešćenici gdje su domaći Hašk i Vrbovec odigrali zanimljivu utakmicu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika. Igrala se 12.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Tomislav Brlečić. Do kraja poluvremena gosti su zaigrali puno bolje, i zasluženo došli do izjednačenja. Igrala se 24.minuta kada je konačan rezultat utakmice 1:1 postavio Mario Ćosić.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Kurilovca koji su na gostovanju u Dugom Selu savladali istoimenog domaćina minimalnim rezultatom. Odluka je pala već u devetoj minuti kada je Matej Kelava zatresao domaću mrežu za 0:1, kako će se kasnije pokazati konačnim rezultatom utakmice. S ova tri boda Kurilovec se približio vodećem dvojicu na tablici, dok bi se nogometaši Dugog Sela vrlo brzo mogli naći u zoni ispadanja.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Sisačke Segeste koji su pred domaćim gledateljima uspjeli uzeti bod protiv favoriziranih gostiju iz Maksimira. Igrala se 24.minuta utakmice kada je u vodstvo doveo Luka Kožić, te se s tom prednošću otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice gosti su zaigrali puno bolje i agresivnije, te im se takav pristup isplatio u 62.minuti kada je Marin Žugaj iz slobodnog udarca poslao loptu u domaću mrežu za 1:1. Do kraja susreta momčadi su stvorile još nekoliko prigoda, ali su mreže ostale netaknute.

Još jedna utakmica bez pogodaka odigrana je u Kranjčevićevoj ulici gdje su domaći Zagreb i ambiciozna Opatija podijelili bodove. U vrlo siromašnoj i ne baš gledljivoj utakmici, podjela bodova je najrealniji ishod između ova dva suparnika. Najbolju priliku na utakmici imali su gosti u 70.minuti kada je Sandro Ugrina krenuo sam prema domaćem vrataru, ali je Bruno Javor odlično reagirao i tako spriječio siguran pogodak. Veliki kiks Opatije, treba istaknuti kako bi s pobjedom došli na samom bod razlike za vodećim, ovako je i razmak i dalje tri boda.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Jadrana iz Poreča koji su pred svojim gledateljima porazili Rudar iz Labina s uvjerljivih 3:0. Igrala se 29.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Robert Vlizlo. Nakon tog zgoditka gosti su potpuno potonuli, dok su nogometaši Jadrana zagospodarili terenom, ali su tek pred kraj utakmice riješili pitanje pobjednika. Igrala se 82.minuta utakmice kada je na 2:0 povisio Franjo Ereiz, dok je konačan rezultat 3:0 postavio Toni Belušić u 89.minuti.

Najefikasnija utakmica u ovome kolu odigrana je u Pazinu gdje su domaća Pazinka i Špansko odigrali odličnu utakmicu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika. Mreže su mirovale sve do 22.minute kada je nakon kornera Goran Petković doveo gostujući sastav u vodstvo. Ipak do kraja poluvremena domaćini se vraćaju u egal, igrala se 34.minuta kada na 1:1 poravnava Marko Lepinjica. Odmah na početku drugog dijela šok za domaće gledatelje, igrala se 47.minuta kada je Franko Knez zatresao mrežu Pazinke za 1:2. Do kraja utakmice domaćini su u potpunosti dominirali, te su zasluženo izjednačili pred kraj. Igrala se 78.minuta utakmice kada je Mauro Matika postavio konačan rezultat 2:2.

Derbi kola odigran je u Krapini gdje su nogometaši domaćeg Zagoreca i Krka u odličnoj utakmici podijelili bodove. Igrala se 16.minuta utakmice kada je domaći branič Dario Suntešić nespretnom reakcijom prevario vlastitog vratara i tako je lopta završila u mreži za vodstvo gostiju 0:1. U drugom poluvremenu nogometaši Zagorca zasluženo su došli do poravnanja rezultata. Igrala se 53.minuta utakmice kada je ponajbolji domaći igrač Matija Majcenić iz blizine matirao gostujućeg vratara za konačan rezultat utakmice 1:1.

Kvartovski derbi odigran je u Trnju gdje su istoimeni domaćin i Dubrava odigrali miroljubljivo bez pobjednika. Igrala se 19.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Bruno Špišić. Na samom kraju prvog dijela gosti su stigli do izjednačenja, a strijelac zgoditka za 1:1 bio je Adel El-Saleh. U nastavku utakmice obje momčadi su stvorile nekoliko prilika za postizanje zgoditka, ali su mreže ostale netaknute.