Katastrofa Imotskog u Zadru, poraz Splita u Dubrovniku

Ivan Šola • ponedjeljak, 02.04.2018.

Odigrano je 22. kolo 3. HNL Jug u kojem su se za najveće iznenađenje pobrinuli nogometaši Goška koji su pred svojim gledateljima srušili Split. Od ostalih utakmica vrijedi istaknuti katastrofu Imotskog koji je na gostovanju u Zadru izgubio s čak 8:2, dok su nogometaši Primorca iz Stobreča poraženi u Ivanbegovini kod Kamena. Do sigurnih domaćih pobjeda stigli su igrači Neretvanca, Uranije i Zagore iz Unešića. Za jedinu gostujuću pobjedu pobrinuli su se nogometaši Primorca iz Biograda, dok je jedina utakmica bez pogodaka odigrana u Hrvacama.

Derbi donjeg dijela tablice odigrao se u Opuzenu gdje su nogometaši Neretvanca ostvarili šestu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Val s minimalnih 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 12.minuti kada je neopreznost u gostujućoj obrani najbolje iskoristio Stanislav Vasilj i postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Kamena koji su pred svojim gledateljima uvjerljivo porazili Primorac iz Stobreča, i tako pobjegli s dna tablice. Igrala se osma minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Josip Kilić, a do kraja poluvremena prednost Kamena udvostručena je zgoditkom Jakova Karina. Pitanje pobjednika riješeno je u 63.minuti kada je Dalibor Mandarić realizirao kazneni udarac za 3:0. Do kraja utakmice obje su ekipe postigle po još jedan pogodak. Prvo je u 73.minuti Branimir Galić smanjio na 3:1, da bi konačan rezultat 4:1 postavio Marin Jonjić u 81.minuti utakmice.

Za najveće iznenađenje u kolu pobrinuli su se nogometaši Goška koji su u Dubrovniku pred svojim gledateljima srušili Split u posljednjim sekundama utakmice. Igrala se 26.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Ivo Caput, te je ta prednost trajala sve do samog kraja utakmice. Domaći su nogometaši odolijevali Splitu sve do 89.minute kada je Pjero Antunović preciznim udarcem poravnao rezultat na 1:1. Već u sljedećem napadu glavni sudac Ante Žilić dosudio je kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za velika tri boda bio je Ivo Caput.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Hrvacama gdje su istoimeni domaćin i Croatia iz Zmijavaca miroljubivo podijelili bodove. U vrlo čvrstoj utakmici, nije bilo previše prilika, pa je samim time podjela bodova između ova dva protivnika najrealniji ishod utakmice.

Za jedinu gostujuću pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Primorca iz Biograda koji su u Pločama kod Jadrana uzeli velika tri boda. U vrlo izjednačenoj utakmici presudila je jedna greška u domaćoj obrani, koju su gostujući nogometaši znalački iskoristili. Igrala se 58.minuta utakmice kada je jedini pogodak na utakmici postigao Marko Colić.

Šestu prvenstvenu pobjedu ostvarili su i nogometaši Zagore iz Unešića koji su pred svojim gledateljima porazili nogometaši Junaka iz Sinja. Krenulo je već u petoj minuti kada je Željko Sablić doveo domaćine u vodstvo. Međutim vodstvo je bilo kratkog vijeka jer su u 14.minuti gosti izjednačili zahvaljujući Mateu Katuši. Epitet igrača utakmice zaslužio je domaći napadač Toni Pezo koji je golovima u 22. i 27.minuti povisio prednost Zagore na 3:1. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 73.minuta kada je konačan rezultat 3:2 postavio Mateo Barać.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Uranije koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 nadigrali BŠK Zmaj s Korčule. Mreže su mirovale sve do 63.minute kada je glavni sudac utakmice Josip Zec dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Ivo Valentino Tomaš. Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj četvrtini utakmice kada su Petar Kljenak i Luka Begić postavili konačan rezultat 3:0.

Ljepotica kola odigrana je u Zadru gdje je istoimeni domaćin u Stanovima deklasirao Imotski s čak 8:2. Od prve do zadnje minute domaći su nogometaši bili dominantniji u odnosu na gostujući sastav, koji može biti sretan što je inkasirao samo osam pogodaka. Dvostruki strijelci za domaći sastav bili su Antonio Repić, Kristijan Jurić i Vinko Petković, dok su po jedan pogodak postigli još Branko Čubrilo i Karlo Torbarina. Za gostujući sastav golove su postizali Ivan Jakov Džoni i Mateo Tuta.